Databáze českého amatérského divadla

Osobnosti: BURDA, Jan, Praha, Lysá n. Lab.

Jan Burda je povoláním moderátor publicistiky. V roce 1998 při studiu publicistiky začal spolupracovat s Českým rozhlasem, moderoval ranní vysílání, natáčel reportáže i dokumenty a realizoval přímé přenosy. Také si vyzkoušel roli zpravodaje při povodních nebo natáčení v institucích EU. Příležitostně konferuje společenské a kulturní akce a hraje divadlo. V současnosti připravuje a moderuje pořad Kontakt na Dvojce Českého rozhlasu, vědecká interview ČRo Plus Studio Leonardo a víkendové proudy zpravodajství a publicistiky Ranní Plus.

Jan Burda pochází z Hořic v Podkrkonoší. Svou první hereckou zkušenost získal Jan Burda v Divadle Jesličky při ZUŠ Střezina v Hradci Králové. Při studiu na Vyšší odborné škole publicistiky v Praze založil s několika spolužáky DS Kuplet, který působil na scéně někdejšího Akcentu (Ženské domovy) v Praze 5.
V r. 2006 se se svou manželkou Zuzanou Burdovou přestěhovali do Lysé nad Labem. Na podzim r. 2013 zde založil Jan Burda divadelní soubor Náplavka. V souboru je scénáristou, režisérem a hercem. Soubor nalezl domovskou scénu v Kině v Lysé nad Labem.

První inscenace se souborem Náplavka v Lysé n. Lab.: Jan Burda na námět povídek Sakiho a S. Leacocka: Léčba neklidem. Režie Jan Burda. Premiéra 11. 4. 2014.

Související Pojmy

Související Obrázky

BURDA, Jan, Praha, Lysá nad Labem


Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':
BURDA, Jan, Praha, Lysá nad Labem