Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Ararat

Stav: aktivní
Založení / první zpráva: 1994
Působení: 199x, 200x
1994 - počátek souboru - nazkoušení vánoční hry v Obci křesťanů v Praze. Do parády si nás tenkrát vzala Helena Reichertová, která hru režírovala.
Po úspěšném provedení hry počátek spolupráce s Miškovými v čele s Ludmilou Píchovou, zkoušky recitace a pantomimického představení, tím vzniklo aktivní jádro souboru: Jolana, Miloš a Jan Reichertovi, Filip Jevič, Erik Webr, Justin Svoboda, Debora Štolbová - v tomto představení také hráli: Helena Reichertová, Radka a Věra Strnadovy ad. S představením, které se skládalo z pantomimy("stroj") a lidových písní(spolu s Moravskými dvojzpěvy od Dvořáka), zájezd do švýcarského města Caux, kde jsme je na setkání lidí z celého světa předváděli.
V sezóně 1995-96 s některými novými členy připraven kabaret prokládaný lidovými písněmi z okolí Prahy. (Mj. Bohumila Horáková, Jarka Šetelíková, Brigitte Peschel, Irena Sluková. Kabaret byl první představení, které prezentovali jinde, než jen v Obci křesťanů, hráli také v Malostranské besedě a v Ungeltu.
1996-1998 studium a realizace hry Urfaust (F. Dürrenmatt). Pro představení pronajímali Divadlo Na Zábradlí, spolupráce skladatel Zdeněk Merta. Mezi novými členy Ondřej Rob, Michal Průša, Pavel Seleši...
V sezoně 1998-1999 Večer Tříkrálový od Wiliama Shakespeara, spolupráce Zd. Merta a choreograf Vladimír Kloubek.
Dále: Šeherezáda a
muzikál Dva šlechtici z Verony (Shakespeare, úprava Mel Shapiro, John Guaré. Představení v duchu hippies je plné krásné hudby Galta Mc Dermota, který je mimo jiné tvůrcem muzikálu Hair. Instrumentální úprava a na klavír hraje: Rudolf Danda. Choreografie: Martin Pacek a Eva Velínská. Režie: Ludmila Píchová a Michaela Mišková.
Hrají v Divadle U hasičů.
Bibliografie:
www.stránky

Související www odkazy

Související Obrázky

Praha-Vinohrady, Ararat, Večer Tříkrálový


Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':
Praha-Vinohrady, Ararat, Večer Tříkrálový