Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Dětská družina svobody - dětský odbor dramatický besedy F. A. Šubert

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1915
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 191x
Působení: 191x, 192x
Dětská družina svobody -
1915 založena Erazimem Svobodou, oficiálem potravní daně, a jeho chotí jako dětský odbor dramatický besedy F. A. Šubert v Praze.
Záměrem bylo dětem a "mládeži 5-15leté bez rozdílu pohlaví, náboženského vyznání a majetkových poměrů zachovati zdravé tělo i ducha a buditi lásku k vlasti, národu, přírodě a práci".
Do roku 1920 připravila řadu představení loutkových - např. Kupec benátský, Posvícení v Hudlicích - a
dětských představení (hraných dětmi) - mj. Perníková chaloupka od 9letého autora, Vánoce v horách, Potrestaná všetečka...
Vystoupení dětí měla pěkný úspěch morální i značný finanční - výtěžek byl věnován organizacím pracujícím ve prospěch děti jako např. České srdce.
21. 12. - Dětská družina svobody účinkovala v Dětské akademii pořádané hradčanským spolkem Dalibor v sále Malostranské besedy .
Bibliografie:
Jeviště, divadelní týdeník, roč. 1, 26. 8. 1920, č. 31, s. 360; 25. 11. 1920, č. 47, s. 540.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':