Databáze českého amatérského divadla

Texty: VÖRÖŠOVÁ, Markéta a BRTNICKÁ, Dagmar: Stodůlecký píseček 2009 - Zvěstování Bohunce. Amatérská scéna 2009, č. 2, s. 17 - 18.

Divadlo Kámen na letošní přehlídce sehrálo hru Zvěstování Bohunce opět z dílny Petra Macháčka, který se pod inscenací tradičně podepsal i svou režijní invencí. Soubor oplývá talentovanými herci, kteří předvedli velmi dobré herecké výkony. Nastudování rolí však bylo o to složitější, že se inscenace zakládá na výrazné práci s jazykovou složkou a na stylizovaném herectví. Scénografie byla řešena velmi nekomplikovaně – jednoduchý dřevěný stůl se dvěma židlemi, jejichž přemístěním se měnila prostředí. Herce provázel i živý hudební doprovod v osobě klavíristy, díky čemuž jejich zvukové projevy působily zajímavěji. Děj pojednával o tom, jak lehce člověk přijde v životě o něco zázračného, když svoji pozornost věnuje spíše materiálnímu světu. Toto lehké absurdum je na jevišti doplněno ještě výskytem člověka převlečeného za opici, jehož význam zůstal divákům utajen, ale vlastně to vůbec nevadí. Zvěstování Bohunce lze označit za nejlepší inscenaci, která byla na letošním festivalu Stodůlecký píseček odehrána, a právem si proto vysloužila nominaci na Šrámkův Písek.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':