Databáze českého amatérského divadla

Texty: Rakovník, Tyl - LCH 2010

DIVADELNÍ SPOLEK TYL Rakovník
OSTROV POKLADŮ
Autor (a autor předlohy): Robert Louis Stevenson
Dramatizátor: Eva Ochrymčuková-Suková
Režie: Jiří Suk
Scénografie: Lucie a Pavel Purkrábkovi j. h.
Loutky: z dílny řezbáře Libora Daenemarka
Druhy loutek: marionety (drát)
Světla: Josef Zamazal
Inspice: Veronika Hendrychová

Osoby a obsazení:
Jim Hawkins – David Daenemark
Maminka – Hana Pilíková
Dr. Livesley – Ondřej Lemon
Zeman Trelawney – Lukáš Let
Kapitán Smollet – Lukáš Lemon
Ben Gan, Bill Bones – Ondřej Lechnýř
John Silver – Petr Čolič
Morgan – Martin Janoušek
Černej pes – Leoš Janoušek
Dick – Marcel Vaněček
Merry – Karel Byczanski
Hands – Hana Pilíková

Základní údaje o souboru:
První české divadlo v Rakovníku se hrálo už v roce 1812. Do 18. září roku 1869, kdy podal pan Roch Lettl návrh, aby Spolek divadelních ochotníků přijal jméno národního buditele Josefa Kajetána Tyla, bylo sehráno celkem 156 představení.
28. září doku 1872 pak byla založena Divadelní ochotnická jednota Tyl. A protože na dobré tradice se nemá zapomínat, předáváme si tu naši dodnes. S našimi předky jsme uvedli 679 premiér a sehráli 2282 představení. Třináctkrát jsme stanuli na prknech Jiráskova Hronova. Máme tu čest být spolupořadately krajské přehlídky amatérských divadelních souborů Wintrův Rakovník a národní přehlídky amatérského činoherního divadla pro děti Popelka Rakovník. Na repertoáru máme inscenace pro děti: Z deníku kocoura Modroočka, O tlusté Matyldě a loutkovou inscenaci ostrvo pokladů. Pro dospělé Kouzelnou noc a Jirotkova Saturnina.

Několik slov o autorovi, inscenátorech, respektive o inscenační tradici hry:
Pirátský příběh viděný očima mladého Jima Hawkinse, ktrý získá po smrti starého námořníka mapu s úkrytem velkého pokladu kapitána Flinta. Jim Hawkins se vydává na palubě plachetnice Hispaniola na výpravu za pokladem. Lodním kuchařem je však John Silver – vůdce pirátů, kteří se pokladu také chtějí zmocnit. O dramatické události a mnoho velkých dobrodružství na ostrově pokladů tedy nebude nouze...
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':