Databáze českého amatérského divadla

Texty: PERNICOVÁ, Ivana: JABLONEC NAD NISOU 8. – 10. DUBNA 2011 - Dovolená pro Mikuláše. Deník Dětské scény č. 0, 10. 6. 2011.

Soubor TS Magdaléna Rychnov nad Nisou (ved. Magdaléna Rellichová) se soustředil ve svém představení Dovolená pro Mikuláše na pohybové ztvárnění děje. Nápaditě předvedené obrazy šikovných a pohybově vybavených dětí ve věku 10-13 let se ale souboru nepodařilo lépe propojit. Příběh hlavního hrdiny soubor předvedl pomocí velmi působivých a choreografi cky zajímavých obrazů. Nenalezením divadelních situací se příliš nechal zavést cestou ilustrativnosti, což bylo podpořeno i výběrem autora Miloše Macourka, který nebývá vždy jednoduchým námětem k divadelnímu zpracování a jeho kouzlo je spíše založeno na slovním než na situačním humoru.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':