Databáze českého amatérského divadla

Texty: Vancouver, inscenace Divadla za rohem 1977-2017

Inscenace Divadla Za rohem ve Vancouveru 1977-2017

1977 - 4. 11. - Jára Beneš, Tobis, Špilar, Mirovský, Rohan Jára Kohout: Na tý louce zelený, Režie Libuše Netrvalová a Jarmila Smékalová, Metro Theatre.

1978 - 5. 3. - PÁSMO POEZIE: JARO A LÁSKA, režie Josef Skála, Immigration Centre

1978 - 21. 5. - PÁSMO ČESKÉ POEZIE, režie Josef Skála,Candlelight Restaurant
1978 - 27. a 28. - 10. - Alois Jirásek: LUCERNA, režie Josef Skála a Libuše Netrvalová, Metro Theatre

1979 - 26. 5. - KABARET 79, režie: Marta Nyklová a Mirek Jakl, Robson Media Centre
1979 - 20. a 21. 11. - Jiří Voskovec a Jan Werich: SLAMĚNÝ KLOBOUK, režie Josef Skála, Metro Theatre

1980 - 11. 4. - Antoine de Saint-Exupéry: MALÝ PRINC, dramatizace a režie Josef Skála, Robson Media Centre
1980 - 9. 5 - POEZIE PRO MAMINKU, režie: Josef Skála , Immigration House

1981 - 4. a 5. 1. - Jiří Voskovec a Jan Werich: CAESAR, režie Josef Skála, Metro Theatre
1981 - 18. a 19. 6. - ČECH A LECH, režie Josef Skála (s Polish-Canadian TV Production Society), Robson Media Centre

1982 - 17. a 18. 12. MISTR PETR PLETICHA, středověká jarmareční hra, úprava a režie Josef Skála, Metro Theatre

1983 - 15. a 16. 4. - KABARET II, příprava a režie Marta Nyklová a Zuzana Micol, Robson Media Centre

1984 - 1. a 2. 6. - Josef Čapek: KULHAVÝ POUTNÍK, scénář a režie Karl Pollak a Josef Skála, Robson Media Centre

1986 - 1. a 2. 2. - Jiří Brdečka: LIMONÁDOVÝ JOE, režie Oldřich Paták, Richmond Gateway Theatre

1988 - 22. a 23. 1. - Miroslav Horníček: TŘI ALBERTI A SLEČNA MATYLDA, režie: Oldřich Paták, Richmond Gateway Theatre

1989 - 5., 6., 12. a 13. 5. - Milan Kundera: JAKUB A JEHO PÁN, režie Vladimír Kulhavý a Josef Skála, James Cowan Theatre - 1. 10. 1989 Lamplight Theatre, Toronto
1989 - 8., 9. a 10. 11. - E. A. Longen, Vlasta Burian: ANTON ŠPELEC OSTROSTŘELEC, režie Vladimír Kulhavý, Richmond Gateway Theatre

1990 - 22., 23. a 24. 2. - Jean Anouilh: ANTIGONA, režie Josef Štefl, j.h., James Cowan Theatre
1990 - 28. 2. ZEM Z NÍŽ JSME VYŠLI, pásmo poezie, režie Vladimír Kulhavý, Mozart Restaurant
1990 - 10. a 11. 3 - SŮL NAD ZLATO (představení dětského souboru), režie Jitka Růžičková, Brighouse Elementary School
1990 - 24., 25. a 26. 5. - Václav Havel: ŽEBRÁCKÁ OPERA, režie Josef Skála, James Cowan Theatre
1990 - 4., 5., 6. a 7. 10. - Jiří Verner, Vlasta Burian: U POKLADNY STÁL, režie Vladimír Kulhavý, James Cowan Theatre

1991 - 31. ledna, 1., 2. a 3. února - Bratři Čapkové: ZE ŽIVOTA HMYZU, režie Josef Skála, James Cowan Theatre
1991 - 8. 3. - pásmo poezie SLADKÝ DECH FRANCIE, režie Jitka Růžičková a Vladimír Kulhavý, Black Forest Restaurant
1991 - 4. 5. - Ota Pavel: SMRT KRÁSNÝCH SRNCŮ. Přednesl Petr Haničinec j.h., James Cowan Theatre
1991 - 31. října, 1. a 2. listopadu - Václav Havel: AUDIENCE, Pavel Kohout: SAFARI, režie Pavel Kříž, James Cowan Theatre
1991 - 15. 12. - ODPOLEDNÍ JAM-SESSION (pásmo poezie a jazzu), připravil Vladimír Cícha, režie: Josef Skála, Glass Sliper Club

1992 - 24. 5. - DOBRÉ KMOTŘINKY (představení dětského souboru), režie Jitka Růžičková, Music Academy
1992 - 5. a 6. 11. - ČESKÉ KOLO: A PŘECE SE TOČÍ, scénář a režie Jiří Ádler a Jitka Růžičková, James Cowan Theatre

1993 - 5., 6. a 7. března - Egon Ervin Kisch: TONKA ŠIBENICE, režie Vladimír Kulhavý, Presentation House
1993 - 22., 23. a 24. října - ESKYMO WELZL, režie Jitka Růžičková a Zdeněk Matoušek, James Cowan Theatre

1994 - 28., 29. a 30. dubna - Bohumil Hrabal: BAMBINI DI PRAGA, režie Jitka Růžičková, James Cowan Theatre
1994 - 9. května - SNĚHOVÁ KRÁLOVNA (představení dětského souboru), režie Jitka Růžičková , Presentation House
1994 - 10., 11. a 12. listopadu - Jiří Voskovec a Jan Werich: NEBE NA ZEMI, režie Josef Skála a Jitka Růžičková, James Cowan Theatre

1995 - 23., 24. a 25. března - Ivan Klíma: HROMOBITÍ, režie Josef Skála. Představení přítomen autor, Waterfront Theatre
1995 - 3. prosince - WEST COAST BLUES (večer hudby a poezie) Připravil Vladimír Cícha, režie: Josef Skála, Anza Club

1996 - 11., 12. a 13. dubna - Jan Werich: FIMFÁRUM, dramatizace Nora Linhartová, režie: Josef Skála, James Cowan Theatre
1996 - 7., 8. a 9. listopadu - Josef Kajetán Tyl: STRAKONICKÝ DUDÁK, režie: Jitka Růžičková, James Cowan Theatre

1997 - 29., 30. a 31. května - Molière: ZDRAVÝ NEMOCNÝ, úprava a režie Josef Skála , Waterfront theatre
1997 - 26. října - KDO SE PTÁ CO JE JAZZ (večer hudby a poezie), napsal a připravil Vladimír Cícha, režie Josef Skála, Anza Club
1997 - 4., 5. a 6. prosince - Arnošt Goldflam: T.ZV. SCI-FI, KATASTROFICKÁ GROTESKA, režie Josef Skála, tudio Theatre, Shadbolt Art Centre

1998 - 30. dubna, 1. a 2. května - Alex Koenigsmark: OSTROVY VZDÁLENÉ, režie Jitka Růžičková James Cowan Theatre
1998 - 3., 4. a 5. prosince - Vratislav Blažek: ŠEHEREZÁDA, režie Josef Skála a Oldřich Paták, James Cowan Theatre

1999 - 6., 7. a 8. května - Jaroslav Vostrý: TŘI V TOM, režie Nora Linhartová, Studio Theatre, Shadbolt Art Centre
1999 - 18., 19. a 20. listopadu - Václav Kliment Klicpera: HADRIÁN Z ŘÍMSŮ, režie František Vainbuch, Studio Theatre, Shadbolt Art Centre

2000 - 18., 19. a 20. května - Antonín Procházka: S MOJÍ DCEROU NE, režie: Jitka Růžičková, James Cowan Theatre
2000 - 21. října - Jiří Voskovec a Jan Werich: RESTITUCE VODNÍKA ČOCHTANA, hostující torontské Nové divadlo, režie: Pavel Král, James Cowan Theatre
2000 - 30. listopadu, 1. a 2. prosince - František Ringo Čech: DÍVČÍ VÁLKA, úprava Vladimír Cícha, režie Nora Linhartová, James Cowan Theatre

2001 - 13., 4. a 5. května - Carlo Goldoni: POPRASK NA LAGUNĚ, režie Jitka Růžičková, James Cowan Theatre
2001 - 17. června - V a W: Jaroslav Ježek: ŽIVOT JE JEN NÁHODA (jazz a poezie), příprava a režie Vladimír Cícha, Anza Club

2001 - 24. listopadu - MAŠKARNÍ PLES V DIVADLE - zahájení 25. sezony DZR, produkce Helena Charvátová a Leah Patáková, Studio Theatre, Shadbolt Art Centre

2002 - 25., 26. a 27. dubna - Miloš Štědroň, Milan Uhde: BYLO TU NENÍ TU (na motivy Nikoly Šuhaje loupežníka), úprava a režie: Nora Linhartová: James Cowan Theatre

2003 - 11. února - A. R. Gurney: MILOSTNÉ DOPISY, hostující představení s J. Hlaváčovou a P. Kostkou, režie: Ladislav Smoček, Norman Rothstein Theatre
2003 - 26. února - WHAT IS JAZZ (večer jazzu a poezie), text Vladimír Cícha, režie Josef Skála, The Cellar Club
2003 - 24., 25. a 26. dubna - Antonín Procházka: VRAŽDY A NĚŽNOSTI, režie Nora Linhartová, Studio Theatre - Shadbolt Art Centre

2004 - 7. a 8. května - Ladislav Smoljak a Zdeněk Svěrák: Jára Cimrman: ZÁSKOK, režie: Nora Linhartová
V hlavní roli Ladislav Smoljak, j.h. , The Burr Theatre, New Westminster
----------
Do roku 2004 122 představení
36 divadelních inscenací
10 večerů poezie a hudby
3 autorské kabarety
3 dětská představení
3 hostující představení

-----------------------------------

2005 - 28., 29. a 30. dubna - Petr Zelenka: Příběhy obyčejného šílenství, režie Tereza Růžičková, Shadbolt Centre for the Arts, Burnaby, BC.

2006 - 21., 22. a 23. února - Morris Panych: Tetička a já (hostující představení s V. Postráneckým a N. Jiránkovou). Režie: Václav Postránecký Firehall Art Centre Theatre, Vancouver, BC

2006 - 4., 5. a 6. května , Vladimír Cícha / Nora Linhartová: Bartolomějská 4 (na motivy povídek Jiřího Marka: Panoptikum hříšných lidí města pražského - Otec Goriot ze Záběhlic a Únos), režie Nora Linhartová, asistent režie Oldřich Paták, scénář redigoval Jiří Adler, scéna Leah Patáková, kostýmy Vladimír Bezruč, hudební doprovod S. Bárdošová, J. Reinbergerová, světla Sláva Čech, zvuk Jirka Vaňourek.Představení řídil St. Tumpach, T. Růžičková, Dan Zelman, Dušan Mazan, video a foto Mike Juren, Bronco Hyrman. Presentation House Theatre, North Vancouver, BC.


2006 - 30. listopadu, 1-2. prosince - Bohumil Hrabal: Obsluhoval jsem anglického krále, režie Dr. Josef Skála, Shadbolt Centre for the Arts - Studio, Burnaby, BC

2007 - 22. 23. a 24. listopadu - J. Voskovec J. Werich J. Ježek: Nebe na zemi, režie Dr. Josef Skála Shadbolt Centre for the Arts - Studio, Burnaby, BC

2008 - 15-17. května - Jean–Claude Carrière: Normální okruh (hostující představení s V.Preissem a J. Lábusem), režie Hana Kofránková, Shadbolt Centre for the Arts - Studio, Burnaby, BC
2008 - 26.-29. listopadu - Alfred Uhry: Řidič paní Daisy (hostující představení s A. Vránovou, S. Zindulkou a J. Dulavou), režie: Ladislav Smoček, Shadbolt Centre for the Arts - Studio, Burnaby, BC

2009 - 21.-23. května, Arnošt Goldflam: Modrá Tvář, režie: Akram Staněk, j.h., Shadbolt Centre for the Arts - Studio, Burnaby, BC
2009 - 5.-7. listopadu - Carlo Goldoni: Sluha dvou pánů. Režie: Peter Bugár & Nora Linhartová, Shadbolt Centre for the Arts - Studio, Burnaby, BC

2010 - 29.-30. dubna, 1. května - Ephraim Kishon: Oddací list, režie: Jana Parfitt, Norman Rothstein Theatre, Vancouver, BC
2010 - 28.-30. května, Melancholické blues (jazz a poezie), hudební hosté: Jiří Grosman & Zoe Guigueno. Napsal, příprava a režie: Vladimír Cícha,
Belmondo Café,North Vancouver, BC
2010 - 10. a 12. prosince - Vánoční punč (hudba a poezie). Příprava Eva Cyrani a Gita Schoberová, režie Eva Cyrani, Belmondo Café, North Vancouver, BC

2011 - 26.-28. května - Aldo Nicolaj: Nebyla to pátá, byla to devátá (hostující představení - J. Švandová, R. Hrušínský ml. a J. Carda), režie Jiří Menzel, Shadbolt Centre for the Arts - Studio, Burnaby, BC

2011 - 29. května - O čertu a princezně (dětská pohádka). Režie: Eva Cyrani Studio Atelier, New Westminster, BC

2011 - 1. - 3. prosince - William Shakespeare: Zkrocení zlé ženy, režie: Nora Linhartová, Shadbolt Centre for the Arts - Studio, Burnaby, BC

2011 - 17. a 18. prosince - Vánoce pro Hraběnku (interaktivní vánoční představení), režie Eva Cyrani, Endless Summer Restaurant, Vancouver, BC

2012 - 16. června - O čertu a princezně (dětská pohádka), režie Eva Cyrani, Shadbolt Centre for the Arts - Studio, Burnaby, BC


2012 - 29., 30.listopadu, 1. prosince - Smoljak / Cimrman / Svěrák: Dobytí severního pólu. Připravila Nora Linhartová. Produkce Radana Zelmanová, realizace scény Dan Zelman, kostýmy Jana Reinbergerová, rekvizity KláraMcGillis, hudba Jirka Vaňourek, světla Peter Bugár, zvuk Jirka Sušický, představení řídí Michelle Linhart, ad.; Inlet Theatre, Port Moody, BC.


2013 - 21., 23. listopadu - Jiří Brdečka: Limonádový Joe, režie a úprava textu Nora Linhartová, hudební režie Jirka Vaňourek, produkce Radana Zelman, scéna Zed Sychrava, Werner Denk, Michal Hovjacký, kostýmy Jana Reinbergerová, Irena Krejčí, světla Martin Drábek, zvuk Dan Kolda, program, webové stránky Broco Hyrman; Inlet Theatre, Port Moody, BC.

2014 - 20.-22. listopadu - Agatha Christie: Past na myši, úprava a režie Nora Linhartová, výroba scény, kostýmy Jana Reinbergerová, světla M. Hovjacký, zvuk Lucius Kapsdorfer; plakát, program a tisk Daniel Kolda; Inlet Theatre, Port Moody.

2015 - 19.-21. listopad - Ján Solovič: Žobrácké dobrodružstvo, režie Nora Linhartová, asistent režie M. Hovjacký, realizace scény M. Hovjacký a Lucius Kapsdorfer, kostýmy Jana Reinbergerová; plakát, program a tisk Klára a Daniel Kolda; Inlet Theatre, Port Moody.

2016 - 17.-19. listopad - L. Smoljak, Zd. Svěrák: Švestka, režie: L.Smoljak, pro DZR připravila Nora Linhartová, Inlet Theatre, Port Moody
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':