Databáze českého amatérského divadla

Texty: Josef Kolařík: Rakovnické keramické závody a jejich účast na divadelním životě. 1972

V souladu se Soběslavským plánem… dramatický odbor Tyl sehrál přímo v závodě na pracovišti třídírny dlaždic několik představení a uvedl zde hry Jedenácté přikázání, Večer tříkrálový, Anna proletářka, Na letním bytě a Kávová společnost – Večer Boženy Němcové. … Pro nábor divadelního publika organizoval závod síť propagátorů v okolních obcích a zdarma dovážel diváky závodním autobusem na divadelní představení. Pro zaměstnance závodu byla vždy jedna repríza sehrána zdarma. … Závod koupil později i Tylův dům v Rakovníku, dal provésti novou úpravu jevištních zařízení, vybaveny byly šatny, zakoupeny látky na kostýmy a opraveny horizonty…

Josef Kolařík: Rakovnické keramické závody a jejich účast na divadelním životě. In : Ochotnické divadlo Rakovník 1812-1972, s. 60.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':