Novinky: MALOVANÉ OPONY DIVADEL ČESKÝCH ZEMÍ Publikace, která je výsledkem více než čtyřletého výzkumu, poprvé představila veřejnosti souhrnný přehled známých i zapomenutých divadelních opon – od té Hynaisovy či zámeckého divadla v Českém Krumlově až po opony jevišť venkovských hostinců nebo loutkových divadel. Zalistujte v jejích stránkách

 
  Objevná, výtvarně osobitá a zajímavá kniha (412 stran) je podnětným příspěvkem k tématu péče o uchování kulturního dědictví a vypovídá mnohé o tužbách, postojích i cítění našich předků.
Vznikla v roce 2010 jako součást prací na Databázi českého amatérského divadla v rámci společného projektu Institutu umění – Divadelního ústavu a Národního informačního a poradenského střediska (vydavatel publikace) Uchování a prezentace kulturního dědictví českého i světového divadla.
Publikace je bohužel rozebrána. Zalistujete alespoň v stále doplňované bázi Opony tohoto webu, v její galerii či v jednotlivých heslech. Všechny obrázky opon i texty z knihy, včetně nových, tam najdete.

Sbírku dokumentace opon realizoval a k vydání připravil Jiří Valenta, často za spolupráce fotografa Ivo Mičkala, autorsky přispěli mj. Jaroslav Blecha, Jan Císař, Alice Dubská, Josef Herman, František Laurin, Jan Randák, Přemysl Rut, Milan Uhde, Tomáš Vlček a další. Design: Martin Taller, redakce Bronislav Pražan a Vítězslava Šrámková.
Informace: divadlo.baze@nipos-mk.cz
 
  Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':