Ročníky přehlídek: Brno, Špíl-berg, KP experimentujícího a mladého divadla

 
  Přehlídka: Brno, Špíl-berg, KP mladá a experimentující scéna (Jihomoravský kraj a kraj Vysočina)
Ročník: 11
Rok: 2013
Začátek: 16.3.2013
Konec: 24.3.2013
 
  11. ročník krajského kola postupových přehlídek s výběrem na celostátní přehlídky Mladá scéna Ústí nad Orlicí, Šrámkův Písek a Wolkrův Prostějov.

Recitační část přehlídky (určená sólistům) 16. - 17. března 2013 - do r. 2011 pod názvem Brno, KP WP.

Divadelní část přehlídky (mladé, experimentující a poetické divadlo) 20. března - 24. března 2013.

Středisko volného času Lužánky pracoviště Labyrint a ateliér Divadlo ve spolupráci s organizací NIPOS - ARTAMA Praha pořádají ve dnech 16. a 17. března a 20. - 24. března 2013 krajské kolo celostátních přehlídek Mladá scéna, Šrámkův Písek a Wolkrův Prostějov pod společným názvem ŠPÍL-BERG 2013.

Recitační část přehlídky ŠPÍL-BERG 2013 se uskuteční v Lužánkách - pracoviště Labyrint, Švěrmova 19 v Brně v Bohunicích.
Divadelní část přehlídky ŠPÍL-BERG 2013 se uskuteční nově v DĚLŇÁKU v Líšni.
 
  Účast souborů:
Recitační část přehlídky (určená sólistům)

I. kategorie:

Anežka Vyskočlová, I.A. Krylov: Orel a pavouk
Anna Laštovičková, Patti Smith: Čistička sraček
Veronika Šimíčková, Mariusz Szcygiel: Gottland, 1957/Nobelova cena
Lenka Jebáčková, Jaroslav Seifert: Pohřeb pod okny
Ester Korsová, Neznámý: Jo, ta láska
Anna Marie Bajerová, William Blake: Tygře, tygře
Lukáš Doubek, Smoljak-Svěrák: Vyšetřování ztráty třídní knihy – úryvek
Barbora Fialová, Jaroslav Seifert: Babiččina truhla
Markéta Malá, Kenneth Fearing: C jako civilizace
Anna Urbánková, Jaroslav Vejvoda: Babičko, pošli mi modrého slona
Barbora Klubalová, Josef Kainar: Blues o černém kožíšku
Kateřina Tomková, Oldřich Mikulášek: Výčitky
Adéla Malendová, Jan Procházka: Kočár do Vídně
Anna Ondráčková, Markéta Baňková:
Jaroslav Beran, Erich Kästner: Hlad léčí
Adéla Rausová, O’Henry: Rytíř s bázní a hanou


III. kategorie:

Kateřina Kopecká, Sylvia Plathová: Smrt&spol
Hana Havelková, Robert Fulghum: úryvek z knihy Drž mě pevně, miluj mě zlehka
Vendula Holčáková, Václav Daněk: Srpen
Jiří Stanislav, Ernst Jandl: Klo
Jan Krajčirovič, Josef Hiršal: Starý slovník


I. blok II. kategorie:

Magdalena Vyskočilová, Nick Cave: úryvek z knihy A uzřela oslice anděla
Nikodém Zezula, František Halas: Já se tam vrátím
Jordana Blažková, Harriet Elizabeth Beecher – Stoweová: úryvek z knihy Chaloupka strýčka Toma
Dominika Pastvová, Karel Čapek: Případ s dítětem
Šimon Benda, Jerome Klapka Jerome: Tři muži ve člunu
Veronika Petruchová, Milan Kundera: Kdybys tak raděj mlčel
Kateřina Kührová, Irena Dousková: Hrdý Budžes (Jak byla Olinka mrtvá)
Martin Fiala, William Seroyan: Oko
Markéta Lorencová, William Ernest Henley: Invictus (Neporažený)
Dalimil Ševčík, Montáž textů Franze Kafky


II. blok II. kategorie:

Běla Šebestová, Miloš Macourek: Plameňák
Martina Dvořáková, Bulat Okudžava: Setkání s Puškinem
Martin Saip, I.A.Krylov: Vrána a liška
Petra Vodičková, John Lennon: Snězhůrka a několik trapaslíků
Tomáš Lysoněk, Francois Villon: Balada
Lucie Macháčková, Irena Fuchsová: Třikrát a dost
Eliška Sýkorová, Jan Skácel: Dobré věci
Lukáš Bank, P. Ryan: Jak jsem vyhrál válku
Kateřina Kadlečková, Jan Skácel: Co radí princezna Čau


Divadelní část přehlídky (soubory)

Brno, Slovosledi, autorská inscenace: Všichni Teigeho muži. (CPŠP)

Brno, DS Mínus, volně dle Daniela Defoe: Robinsonovy pátky dle Robinsona. (CP MS)

Brno, Bigózní věc, autorská inscenace: Naše kaše. (CP MS)

IMPRO show.

Brno, ZUŠ Veveří, ReVeverka, autorská inscenace: Krása snadno a rychle? (CP MS)

Brno, MA-MA-MA-TAYs, William Shakespeare: Hamlet. (CPŠP)

Frýdek-Místek, Komorní scéna 21, Norbert Závodský, autorská inscenace: Zatímco jsme v pokoji, r. Norbert Závodský. (CP MS) Nominace na CP Šrámkův Písek.

Brno, Kolokoč, Jevgenij Švarc: Kolokoč je na draka. (CP MS)

Nové Město na Moravě, Ušní mázek, ZUŠ Jana Štursy, Václav Havel: Zahradní slavnost patří všem, r. Kateřina Šteidlová a soubor. (CP MS) Nominace na CP Mladá scéna, Ústí nad Orlicí.

Brno, DDS Brnkadla, Žabinec, Yann Martel: Pí a jeho život, r. Jitka Svobodová a Dora Rodriguezová.

Jihlava, Ochotní pro cokoliv, autorská inscenace: Meandr Revue. (CP MS) Doporučení na CP Šrámkův Písek

Brno, Gymnázium Slovanské nám., Obří Bonpar, William Saroyan: Tracyho tygr. (CP WP)

Brno, Ústaf-voiceband.cz, Radek Malý: Zaklínání malého Radka, r. Zdeněk R. Šturma a soubor. (CP WP) Nominace na CP Wolkrův Prostějov.
 
  Lektoři:
ZÁMEČNÍKOVÁ, Emílie, Mgr.
VĚTROVEC, Vítězslav
WORTNER, Tomáš

VELIČKOVÁ, Lucie
KROČA, David, Mgr., Ph.D.
ŠTURMA, Zdeněk R.
 
  Paralelní akce:
Workshopy a diskusní dílny pod vedením odborných lektorů:
Individuální umělecká tvorba - práce s textem a uměleckou interpretaci (poezie, próza, dramatický text) - lektor Ema Zámečníková.
Dílna autorského a osobnostního herectví - tvorba a montáž autentických autorských textů, písní a improvizací - lektor Vítězslav Větrovec.
Improvizace? Ano! - v Impru je možné vše, jediným omezujícím faktorem je naše fantazie a chuť si zahrát - lektor Tomáš Wortner.
Desatero recitátora, aneb Hlavu vzhůru! - pracovat budeme s textem, tělem, hlasem, psychikou, představivostí - lektor Lucie Veličková.
VOICEBAND - hledání slov, rytmu a zvuků nad vybranými texty - lektor Zdeněk R. Šturma, vedoucí souboru Ústaf-voiceband.cz.

Off program – deskové hry, karaoke, hudba...
 
  Bibliografie:
Brno, ŠPÍL-BERG 2013, všechny informace - viz www odkazy.

Brno, ŠPÍL-BERG 2013, recitační část přehlídky - program - viz www odkazy.

Brno, ŠPÍL-BERG 2013, divadelní část přehlídky - program - viz www odkazy.
 
  Poznámka:
Kontakt: Petr David, SVČ Lužánky — pracoviště Labyrint, Švermova 19, 625 00 Brno, tel.: 547 354 393, 776 033 473, e-mail: spilberg.brno@gmail.com, petr.labyrint@luzanky.cz, web: www.spil-berg.jamu.cz
 
  Obor:
činohra
poezie
alternativní
 
  Druh přehlídky:
systémová, postupová
 
  Typ přehlídky:
krajská
 
 

Související Geografické celky

 
 

Související Soubory

 
 

Související Osobnosti

 
 

Související Ročníky přehlídek

 
 

Související Organizace

 
 

Související Pojmy

 
 

Související www odkazy

 
  Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':