Peklo nad Zdobnicí, kniha zápisů, o oponě 1907

Zápis v pamětní knize ochotníků popisuje finanční zabezpečení vybudování jeviště i opony. Dokládá také, že téma opony si sami určili a popsali je takto:
Ochotníci podmínili si, aby na oponě zobrazen byl výjev ze života Jana Koziny, selského hrdiny, který na náměstí plzeňském odpraven byl za to, že hájil stará práva chodských hraničářů Psohlavců.
Rok: 1907
Zdroj:
Vlastimil Procházka, Vamberk
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?

Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze.

Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.

Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':