PODRAZIL, Tomáš

Datum narození: 22.8.1987
Místo narození: Hradec Králové
Tomáš se narodil již v minulém tisíciletí v “salónu republiky” …tedy v Hradci Králové, ve znamení lva (pro ty, kdo rádi horoskopy).

S divadlem začínal v ZUŠ-ce v Jesličkách a účastnil se nejrůznějších postupových přehlídek. Po maturitě zamířil na DAMU studovat herectví u Marka Bečky (toho z Buchet a loutek) a v průběhu studia odjel na zkušenou do Berlína (jako Hloupý Honza) a nakonec ji zdárně absolvoval (když u státnic slíbil, že už se nikdy nevrátí).
V divadle Lampion působí od sezóny 2023/24. Vedle toho je možné ho zahlédnout v divadle Toymachine nebo studiu Damúza. Případně si ho lze všimnout ve filmu Tři bratři, kde mistrně vodí pravou ruku vlka (nebo levou).
Lektor edu programu „Totalita rudá léta“ na Vyšehradě.

V současnosti se podílí na těchto inscenacích:
Myši patří do nebe

Stín kapradiny

Není svět jenom z vět

Cesta do pravěku

Hlína

Krotitelé zázraků

Vánoční světlo

2025 lektor semínáře DS • SITE-SPECIFIC, LCH.
Archivy:
https://www.loutkarskachrudim.cz/seminare-74-loutkarske-chrudimi/, 20250509

https://www.toymachine.cz/o-nas/mariana-vecerikova/, 20250514

https://www.divadlolampion.cz/cz/divadlo/umelec-tomas-podrazil-1487, 20250514
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?

Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze.

Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.

Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':