Databáze českého amatérského divadla

Bibliografie: STARŠÍ divadlo v českých zemích do konce 18. století: Osobnosti a díla - lexikon

Název: STARŠÍ divadlo v českých zemích do konce 18. století: Osobnosti a díla - lexikon
Starší divadlo v českých zemích do konce 18. století: Osobnosti a díla - lexikon

Divadelní ústav, ve spolupráci s nakladatelstvím Academia, vydal lexikon Starší divadlo v českých zemích do konce 18. století - Osobnosti a díla, který vznikl v rámci výzkumného projektu Česká divadelní encyklopedie.
Divadelní ústav, ve spolupráci s nakladatelstvím Academia, vydal lexikon Starší divadlo v českých zemích do konce 18. století – Osobnosti a díla, který vznikl v rámci výzkumného projektu Česká divadelní encyklopedie.

Svazek zpracovává dějiny divadla na území českých zemí od středověku do počátku národního obrození. Přináší 382 hesel dramatiků, skladatelů, libretistů, herců, zpěváků, tanečníků, loutkářů, výtvarníků, ředitelů, pořadatelů představení i mecenášů a anonymních dramatických děl. Věnuje pozornost jazykově českým, latinským, německým, italským a francouzským divadelním aktivitám umělců, kteří v českých zemích v této době významně působili. Zdejší divadelní kulturu vřazuje do širšího evropského kontextu, s nímž byla ve sledovaném období úzce propojena charakteristickou migrací tvůrců, interpretů a repertoáru. Publikace je doplněna reprodukcemi dobového ikonografického materiálu a divadelněhistorických dokumentů.

760 s., 495 Kč, ISBN 978-80-200-1486-3 (Academia) a 978-80-7008-201-0 (Divadelní ústav)

Související Osobnosti

Související Pojmy

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':