Databáze českého amatérského divadla

Opony: Praha, komerční tisk fa Antonín Münzberg, návrh opony rodinného LD - Setkání prince s pohádkovými bytostmi, autor Eduard Christián, 1933, příručka, Moravské zemské muzeum Brno

Autor: Eduard Christián
Rozměr: 19,5 x12 cm
Vročení: 1933
Motiv: pohádky
Pohádkový výjev zabírá celou plochu opony, pouze nahoře ji lemuje stylizovaný modrý vertikálně nabíraný harlekýn se zlatou obrubou a červenými „korálky“ v obloucích. Krajina s košatým stromem, horizontem lesa a vzdáleným hradem. Po cestě přijíždí kralevic na bělouši. V ústrety mu jdou Kašpárek, princezna a král s královnou. V popředí vlevo sedí přadlena, vpravo u skaliska nad zabitým drakem stojí vandrovník (Honza?) s mečem.
Bibliografie:
Ilustrovaná příručka k sestavení spolkového loutkového divadla, 1933
Barevný návrh opony bez čísla (vlepený list)
Vydal Antonín Münzberg, nejstarší odborný loutkářský závod, Praha
Ofsetový tisk, 19,5x12 cm
Historické užití:
Komerční tisk
Majitel/umístění:
Moravské zemské muzeum, Brno (kompletní příručka se všemi vlepenými barevnými obrázky dekorací, proscénia, opony a horizontu)
Fyzický stav:
existuje, uložena v depozitáři
Tematická skupina:
Pohádky

Související Pojmy

Související Obrázky

Christián, LD tisk, opona v příručce


Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':
Christián, LD tisk, opona v příručce