Databáze českého amatérského divadla

Organizace: Sokol, Zlín, Komenského župa, LD

Rok založení: 192x
Komenského župa Sokola měla sídlo ve Zlíně

Loutkářský odbor
1931 v říjnu uspořádal župní loutkářský kurz na nové loutkové scéně v sokolovně, která byla v témže roce otevřena. Zúčastnilo se ho 30 loutkářů z celé župy. Kurz byl vyplněn referáty a ukázkami repertoáru pro malé i velké.

1936 - 9.–16. 5. - Župní loutkářská škola v Uherském Brodě, na LS Sokola
Byla vlastně pokračováním loutkářského kurzu. Setkala se s netušeným úspěchem v širokých odborných kruzích. Zúčastnilo se jí přes 100 loutkářů, z toho 90 z okolních obcí a okresů. Šlo opět o sled odborných přednášek, předávání zkušeností v diskusních kroužcích a o praktické ukázky.
Souběžně byla uspořádána Loutkářská výstava v prostorách loutkového sálu uherskobrodské sokolovny. K vidění byla loutková divadla spolková, školní a rodinná, dekorace a loutky všech typů a velikostí, nábytek, rekvizity a loutkářská literatura odborná a divadelní. Zájem veřejnosti, dětí i dospělých, byl značný.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':