Databáze českého amatérského divadla

Osobnosti: DÖRROVÁ, Karla, Hradec Králové

Datum narození: 29.3.1944
Metodička amatérského divadla v okresním osvětovém domě v Náchodě, v Krajském kulturním středisku v Hradci Králové a naposledy v Impulsu.
"Pracovala v poradních sborech, od dvaceti pěti let v porotách, byla posluchačkou několik tříd lidové konzervatoře, později sama na KKS nějaký čas tyto třídy i organizovala. V Impulsu byla po mém onemocnění určitý čas i metodičkou pro divadlo. Později na půdě Impulsu na částečný úvazek organizovala, ale i koncipovala především dlouhodobější vzdělávací cykly. Právě pro tuto nezastupitelnou a důležitou činnost si získala srdce a přátelství mnoha, zejména mladých východočeských divadelníků. Protože jim pomohla zprostředkovat (stejně jako jí před lety LKVčK) hlubší průnik do tvořivých oblastí divadla. Asi vždy bude vzpomínána i v souvislosti s dílnami ruského režiséra Fedotova, které organizovala v rámci Jiráskových Hronovů. V neposlední řadě je třeba zmínit i její aktivity ve Volném sdružení východočeských divadelníků, kde řadu let pracovala v radě, v redakční radě Hromady, ´jistila finance´ jako pokladník sdružení." (Císařová)
Bibliografie:
CÍSAŘOVÁ, Mirka: Karla, Kája, Karlička. Hromada 2004, jaro.

Hromada 1993, č. IX, s. 265; 1998, č. 24, s. 37.

Související Obrázky

Červený Kostelec, KP Červený Kostelec - porota, rozborové semináře 2012
Červený Kostelec, rozborové semináře, KP 2015
Hradec Králové, KP Audimafor, lektorský sbor, rozborové semináře, 2018
Hradec Králové, KP AUDIMAFOR, rozborové semináře, osobnosti, 2017


Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':
Červený Kostelec, KP Červený Kostelec - porota, rozborové semináře 2012
Hradec Králové, KP AUDIMAFOR, rozborové semináře, osobnosti, 2017