Databáze českého amatérského divadla

Osobnosti: PIVEC, Rudolf, Potštejn

Datum narození: 1.1.1917
Místo narození: Rychnov nad Kněžnou
Datum úmrtí: 24.10.1999
Místo úmrtí: Potštejn
V období let 1931-1938 studoval na rychnovském gymnáziu, odkud odešel na lékařskou fakultu do Prahy. Účastník studentské demonstrace dne 17. listopadu 1939. Publikoval své první verše a prózy v předválečném Studentském časopisu. V roce 1937 vyšla jeho první sbírka veršů Na první pohled. Po násilném zavření vysokých škol uveřejňoval své verše a prózy v regionálních novinách Posel z Podhoří. Napsal několik divadelních her, např. Klicperova romance, Vítězná paleta.

V roce 1945 přišel do Potštejna. Byl spoluzakladatelem divadelního spolku. Publikoval opět své verše a prózy v okresním a krajském tisku. Napsal Průvodce potštejnským hradem a Potštejnem nazvaný Potštejn.
Od roku 1951 byl primářem plicního oddělení Okresní nemocnice v Rychnově nad Kněžnou. V odborných lékařských časopisech publikoval řadu studijních prací ze svého oboru.
Bibliografie:
Ochotnické divadlo 1960, č. 8, s. 187-studie

http://www.rychnov-city.cz/mesto/osobnosti-rodaci.php
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':