Databáze českého amatérského divadla

Osobnosti: HEJTMANSKÝ, Vladimír, Králíky

Datum narození: 1941
VLADIMÍR HEJTMANSKÝ
Občanské sdružení divadelních ochotníků
DS Tyl Králíky

Poprvé stanul na divadelních prknech roku 1962 ve hře Jiříkovo vidění.
Od té doby patří ke stálým členům DS Tyl a hrál ve všech inscenacích (tj. ve 21, je ovšem třeba zmínit desetiletou nečinnost souboru při dlouhé rekonstrukci králického kulturního domu). V současné době je služebně nejstarším hercem souboru.
Vzhledem k výjimečné pěvecké dispozici byl a je obsazován do rolí, které vyžadují vysoký tenor. Tak např. s velkým úspěchem ztvárnil hlavní roli - postavu Františka Kmocha - ve zpěvohře To byl český muzikant, v polovině devadesátých let zpíval v ochotnickém provedení muzikálu Jesus Christ Superstar.
V osobě Vladimíra Hejtmanského má králická kulturní veřejnost již více než tři desetiletí záruku poctivého přístupu k divadelním rolím i ke společenskému, v nejlepším smyslu slova spolkovému životu. A to není málo.
2005 oceněn odznakem Zlatého Tyla za třicetiletý přínos k rozvoji a činnosti králické ochotnické komunity a za celoživotní obětavou práci pro divadlo, hudbu a místní kulturu.

Související Soubory

Související Pojmy

Související Obrázky

Hejtmanský Vladimír, 2005


Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':
Hejtmanský Vladimír, 2005