Databáze českého amatérského divadla

Osobnosti: STEJSKAL, Zdeněk, Havlíčkův Brod

Datum narození: 14.3.1944
Místo narození: Havlíčkův Brod
S amatérským divadlem začínal takřka od plenek.
Už v roce 1949 ho jeho otec, režisér brodského ochotnického divadla, obsadil do role nejmladšího Broučínka v Karafiátových Broučcích, pak přišla dětská role v Babičce. A když nehrál, poznával divadlo "zezadu".

Tak tomu bylo i při příchodu do učení v Brně, kde se v divadle "X 59 - X 61" staral o techniku.
Pak přišla vojna v Českých Budějovicích a s ní vojenské estrády.

1965 se stal v Havlíčkově Brodě členem Mladé scény a po sloučení několika místních souborů (od roku 1983 pod názvem Adivadlo) zde působí dodnes. Za tu dobu se podílel herecky či režijně zhruba na 40 inscenacích a dalších akcích Adivadla.
Dále se vzdělával, absolvoval při Lidové konzervatoři třídu porotců (1979-1980) a režie (1980-1982).
Režií má za sebou sedm a rád by to dotáhl na deset. Z jeho mnoha hereckých postav připomeňme Tuláka, Podkolatova, Roškota, Viktora Molnára, Pankráce nebo Harry Baxtera.

2010 mu byl udělen Zlatý odznak J. K. Tyla - navržen Volným sdružením východočeských divadelníků za dlouholetý tvůrčí i organizační přínos amatérskému divadlu v Havlíčkově Brodě a regionu Vysočiny.
Bibliografie:
Návrh na udělení Zlatého odznaku J. K. Tyla, 2010.

Související Pojmy

Související Obrázky

Zdeněk Stejskal, Havlíčkův Brod


Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':
Zdeněk Stejskal, Havlíčkův Brod