Databáze českého amatérského divadla

Osobnosti: TRÁVNÍČKOVÁ, Hana, Praha, LD

Datum narození: 1949
Hana Trávníčková

od 1963 je členkou Loutkového divadla Jiskra Praha. Dlouhodobě patří mezi nejlepší loutkovodiče souboru.
Dlouho dobu působila v pozici vedoucí loutkovodičské sekce souboru, kde měla na starosti přípravu loutek na představení a dohled nad rozvojem loutkářského umění dalších členů souboru. Pod jejím režijním vedením nazkoušela Jiskra dvě pohádky – Míček Flíček a Pohádku o Zlaté rybce.

Vystupuje i s individuálními výstupy Pytel Brambor a Třikrát a dost, Jane Falstafe, který byl oceněn porotou ve finále Individuálních výstupů s loutkou na Loutkářské Chrudimi. Její nejoblíbenější a nejmilejší rolí je kastelán Kajetán Krbec, hlavní postava z přestavení Zvířátka pana Krbce.

Za svoji loutkohereckou zdatnost byla mnohokrát oceněna.
Je držitelkou čtyř individuálních ocenění poroty na Festivalu pražských amatérských loutkářů a dále cen přehlídky Raškovy Louny a Litvínovského festivalu loutek. Na X. přehlídce individuálních výstupů v roce 2012, která proběhla na Loutkářské Chrudimi, získala ocenění poroty. Byla vyznamenána i zlatým odznakem profesora Josefa Skupy a zlatým odznakem SČDO.

V roce 2013 oslavila padesát let nepřetržitého působení v Loutkovém divadle Jiskra.
2013 na návrh SAL SČDO byla Hana Trávníčková oceněna Zlatým odznakem SČDO za dlouholetou všestrannou uměleckou i organizační činnost v oblasti loutkového divadla.
Bibliografie:
Zdroj: NÁVRH SAL SČDO na ocenění Zlatým Tylem, 2013.

Související Pojmy

Související Obrázky

Praha, LD Jiskra, Hana Trávníčková, Jindřich Slunečko, Emil Malý, 2013


Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':