Databáze českého amatérského divadla

Osobnosti: SUCHÝ, Jiří, z Tábora

Datum narození: 1988
Místo narození: Tábor
Jiří Suchý z Tábora se narodil v Táboře v roce 1988. Zájem o divadlo projevoval již od dětství, kdy hrál s táborskými ochotníky např. v Maryše bří Mrštíků. Významné role měl v Tylově hře Paličova dcera či v Goldoniho Vějíři. Od třinácti let šel za divadlem cílevědomě. Dvakrát se pokusil o studium na konzervatoři, což nevyšlo, a tak studoval na táborském soukromém gymnáziu. Ve třetím ročníku zkusil přijímací pohovory na pražské DAMU - ty vyšly. Tak v jednom roce studoval dvě školy paralelně. Jeho silný ročník absolvoval Molièrovým Tartuffem. Během studia založil s kolegy autorský Cabaret Calembour (inscenace Čertovská kvidoule, Borůvčí, Cvidoule di Campo, Kalavečer Kalambúr, Plejtvák).

Ještě během studií na DAMU dostal nabídku do olomouckého Moravského divadla. Tři sezóny strávil v hanácké metropoli v zajímavých rolích (Markéta Lazarová, Ženitba, Měsíc na vsi, Arabská noc, Krvavá svatba, Láska a peníze aj.). Po úspěšné spolupráci s režisérem Martinem Glaserem, šéfem činohry JD, na olomoucké inscenaci Arabská noc už vedla jeho cesta do rodných jižních Čech. Členem činohry Jihočeského divadla v Českých Budějovicích je od léta 2013. Přehled o jeho hereckém působení v jihočeské metropoli lze nalézt na http://jihoceskedivadlo.cz/ansambl/5993-jiri-suchy-z-tabora.

Vedle herecké práce ve stálém angažmá píše divadelní a rozhlasové hry a podepsán je i pod třinácti díly TV seriálu Gympl s ručením omezeným.

Související Obrázky

SUCHÝ, Jiří, z Tábora, 2014


Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':
SUCHÝ, Jiří, z Tábora, 2014