Databáze českého amatérského divadla

Osobnosti: TAMCHYNA, Ivo, Řevnice

Datum narození: 12.11.1939
Místo narození: Hostivice
Na kontě má Ivo Tamchyna desítky rozmanitých rolí, včetně Hamleta, Radúze, Orsina ve Večeru tříkrálovém či Vodníka v Lucerně.
Narodil se 12. listopadu 1939 v Hostivici. Do řevnickeho divadelniho souboru jej v roce 1963 přivedla Ludmila Vaňková. Nabidla mu tehdy titulní roli ve hře Radúz a Mahulena. Ještě než byla hra uvedena, přišel za Tamchynou další z režisérů, Miroslav Plachý, a svěřil mu roli Vaclava v Našich furiantech. Do hraní se tedy vrhl doslova po hlavě. V mládí byl úspěšně obsazován zejména do milovnických rolí.

Tři desítky let spolupracoval Tamchyna se souborem Ludus Musicus, hrál rovněž v pražskem divadle Pepito.

Od 1993 působilo při ZUŠ Řevnice pod jeho vedením literárně-dramatické odděleni, a to až do roku 2013. Vyšly z něj desítky mladých talentovaných herců.
Ti nejhouževnatější jej oslovili v roce 2008, aby s nimi v práci pokračoval a vedl je. Tak vzniklo Divadelni studio. Úspěchu dosahlo hned s prvni hrou Jiřiho Suchého Případ Eleonora, kterou předvedli mimo jiné i na prknech legendárního Semaforu.
V následujícich letech bez jediné pauzy uváděli v Lesním divadle další divadelní hry (Sen noci svatojánské, Poprask na laguně, Mirandolína aj.), v klubu pak komornější literární večery.
Bibliografie:
100 LET Lesního divadla v Řevnicích. Jindřich König: Čekanova dramatická družina, Pavla Nováčková: V hlavní roli Lesňák (cit. dle s. 89). Vydalo město Řevnice, 2016.

Související Obrázky

Řevnice, DS,  Lesní divadlo, Lucerna 1971
Řevnice, DS, Lesní divadlo, Lucerna 1971


Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':