Databáze českého amatérského divadla

Osobnosti: KRYŠTŮFEK, František, Humpolec

1936 se k členům režisérského sboru připojil František Kryštůfek, „který režijně velmi poznamenal celý další vývoj divadelního ochotnického spolku v Humpolci.“

František Kryštůfek byl po Ottovi Rychnovském další významnou postavou dějin humpoleckých ochotníků.
Za dobu svého působení ve spolku nastudoval více než 100 představení a sám ztvárnil přes 150 postav.
V nové generaci herců, se kterými spolupracoval, byli Jan Absolon, Bedřich Bláha, Vlastimil Čejka, Alfréd Kobrle, Miloš Mašík, Jan Moravec a Čeněk Pospíšil, z hereček pak Marie Holubová, Věra Hulejová, Eva Křivská, Marie Košťáková, Františka Loucká, Alžběta Náhlovská, Anežka Nováková, Pavla Stehnová a Marie Příborská.

1954 výborný herec i režisér František Kryštůfek nastoupil na místo uměleckého vedoucího a režiséra souboru , který vedl soubor až do roku 1987.
Za jeho působení dovedl soubor přes okresní, krajské i mezikrajové soutěže až do Krnova, Albrechtic, Písku, Ostrova nad Ohří, Třince, i na Slovensko a do bývalé NDR.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':