Databáze českého amatérského divadla

Ročníky přehlídek: Praha-Braník, Rampa

Přehlídka: Praha-Braník, Rampa
Ročník: 2
Rok: 1988
Začátek: 18.1.1988
Konec: 16.12.1988
Přehlídka nejlepších amatérskýchi profesionálních divadelních inscenací z celého Československa.

Koná se každý třetí týden v měsíci (od pondělí do pátku) v kulturním středisku v Branické ul. 41.

Lednová přehlídka je součástí "Otevřené divadelní přehlídky pražských amatérských divadel". Po každém večerním představení se koná veřejné hodnocení inscenací odbornou porotou.
Účast souborů:
Leden:
Praha 9, OKD, divadlo Gong, Bratři Karamazovi (neveřejná ukázka rozpracované inscenace pouze pro odbornou porotu).

Praha, ZK ROH Motorlet IPS, divadlo Věšák, z textů Galwaye Kinnella: Kniha zlých snů, r. Libuše Heczková.

Praha, Kytka, Loquis.

Praha, DPM hl. m. Prahy, soubor "Není zač", Antipigmalion.

Praha 6, OV SSM, divadlo Excelsior, Vest pocket story.

Praha, ZO SSM PL Bohnice, soubor "pro Váz", Borchert: Venku přede dveřmi.

Praha 2, ZV ROH ČSAV, Divadlo v refektáři, O tom lidském hemžení aneb hra o sudu.

Praha 1, SZK VHMP, divadlo Post scriptum, adaptace J. Steinbecka: Brej den pane doktore.

Praha, PKOJF, divadlo Vizita, Vystoupení.

Únor:
Praha, PKOJF, divadlo Vizita, Jaroslav Dušek a Martin Zbrožek: Vystoupení.

Praha, Rakvičková spol. bratří Formanů a Kleplovo loutkové divadlo, Punch a Judi.

Praha 1, Veleobec baráčníků, divadlo Lampa, Mellem.

Pardubice-Polabiny, SUP, M. Macourek: Zurangor.

Praha 3, OKD, Anebdivadlo, Candide aneb optimismus.

Březen:
Praha 3, OKD, Anebdivadlo, Svatba.

Volyně, Studio, Osamělost fotbalového brankáře.

Volné spojení režisérů, Konec krále Filipa.

Praha, Příšerné děti, Plané lásky pinožení.

Praha, DAMU, Remasum, Fyzikové.

Duben:
Praha, PKOJF, Oldavid, Gernot Schulze – K. H. Borovský – V. Petrmichl: Veřejná zouška.

Brno, CD Studio, Euripides: Médea, r. Solon Artsanidis.

Brno, Divadlo na provázku, Hrom do toho.

Ústí nad Labem, FV PF, divadlo Grátys, Martin Fahrener: Záhadná smrt Anny Kolečkinové.

Teplice-Novosedlice, divadlo Rohlík I. Š., Nashledanou pane Berkoška.

Pohádková Rampa:
Hradec Králové, F. Vítek, V. Říčanová, Piškanderdula.

Kaplice, divadlo DRC, Jan Papež: Byl jednou jeden píp, r. Jan Papež; Bejvávalo.

M. Forman, F. Batysta, SKKS, Kašpárek rytířem.

Třebíč, Mladá scéna, Hana Januszewská – Jaroslav Dejl: Malý tygr.

Červen:
Praha, DAMU, I. ročník herectví, RODINNÉ ALBUM. Účast na Rampa, Praha.

Brno, JAMU, Divadelní skupina, Za každou cenu, KABARET SMRT.

Praha, KLAMU, IV. ročník loutkoherectví, MATKY.

Praha, DAMU, divadelní soubor Remasum, ll.ročník herectví, VYJÍMKA A PRAVIDLO.

Praha, DAMU, I. ročníkherectví, SKUPINKA.

Září:
Čáslav, divadlo Theatrum mobile, Vl. Krúpa: ZMĚNA PROGRAMU, r. Vl. Krúpa.

Vodňany, divadlo Šupina, F. Zborník: LlŠŤASTNÍ A LlVESELÍ, r. F. Zborník.

Praha, Viola, G. Vilhelmová: RACAJDA.

Úst ínad Labem, Malé divadlo, R. Felzmann – vlastní variace na Žitinského: SCHODIŠTĚ, r. R. Felzmann.

Klapý, Rádobydívadlo OB, E. Radzinskij: DIVADLO ZA ČASU NERONA A SENEKY, r. Ladislav Valeš.

Říjen:
Praha 6, divadlo Sumus, OKD, V. Mašková: NEZABÍJEJTE ELEKTRU, r. V. Mašková.

Hradec Králové, Divadlo do kapsy, E. Zámečníková, R. Levínský, J. Bédiová: OBRAZ, r. Ema Zámečníková.

Plzeň, divadlo Alfa, Anna Dudková podle knihy Hrdinské legendy staré Francie: OBERON, r. Tomáš Dvořák, František Váša.

Praha, olDavid, PKOJF, Václav Petrmichl: NOVÁ HOLOTA.

Trutnov, Studio mladých, Y. Strnisko: G0LDONIÁDA.

Listopad:
Třeboň, Loutkářský soubor MěKS, Viktor Dyk, Miloslav Poes: KRYSAŘ, r. Marie Poesová.

Malšovice, divadelní soubor Obsazeno, OB, Josef Tejkl: Z HLÍNY DO HLÍNY.

Hradec Králové, F. Vítek, V. Říčanová, PIŠKANDERDULA.

Litevská SSR, Lidové divadlo Klajpeda, ŘEKA NADĚJE.

Svitavy, divadlo „C“, Jiří Wolker - Karel Šefrna: JAKO PEL?

Prosinec:
Praha 1, divadlo Post scriptum, SZK VHMP, Josef Nitra /autorská hra souboru/: VZPOMÍNÁM...

Hradec Králové, divadlo Vendelín, PKO, Alexandr Grin: NACHOVÉ PLACHTY, r. Markéta Bláhová.

Hradec Králové, Východočeské loutkové divadlo Drak, PÍSEŇ ŽIVOTA.

Praha 5, divadlo Kytka, Dům kultury kovoprůmyslu, ŠOUPÁLEK KŘIVOPRSTÝ.

Brno, Studio CD, FANTASIE PRO NĚMOU LYRU.
Paralelní akce:
Praha 4, OKD, Rampa, Škoda rány.
Vyšehradský komorní sbor - koncert.

Po každém představení beseda diváků se členy účinkujícího divadla - diskuse k představením vedli:
J. Vedral, J. Černíková-Drobná, L.Richter, M. Schejbal, P. Linhart, D. Svobodová.
Osobnosti:
ČERNÍKOVÁ-DROBNÁ, Jarmila, dramaturgyně
LINHART, Pavel
RICHTER, Luděk, Praha, LD
SCHEJBAL, Milan, Mgr., Praha, režisér
SVOBODOVÁ, D.
VEDRAL, Jan
Bibliografie:
Praha-Braník, Rampa, soubor programových letáků 1987-1990 - viz Přílohy.
Archivy:
kART: Programy přehlídky RAMPA v OKD Praha 4 v roce 1988.

Související Soubory

Související Pojmy

Související Obrázky

Rampa, duben 1988 – plakát přehlídky
Rampa, leden 1988 - plakát
Rampa, plakát, březen 1988
Rampa, únor 1988 - plakát


Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':
Rampa, leden 1988 - plakát
Rampa, únor 1988 - plakát
Rampa, plakát, březen 1988
Rampa, duben 1988 – plakát přehlídky