Databáze českého amatérského divadla

Ročníky přehlídek: Praha-Braník, Rampa

Přehlídka: Praha-Braník, Rampa
Ročník: 3
Rok: 1989
Začátek: 16.1.1989
Konec: 15.12.1689
Přehlídka nejlepších amatérských i profesionálních divadelních inscenací z celého Československa.

Konala se každý třetí týden v měsíci (od pondělí do pátku) v kulturním středisku v Branické ul. 41.
Účast souborů:
Leden:
Praha 1, divadlo Post scriptum, SZK VHMP, Josef Nitra /autorská hra souboru/: VZPOMÍNÁM...

Praha-Košíře, Audivadlo, ZK ZPA, VĚŽ PRO DVA.

Praha 10, Bernardýn (Křelovský literární orchestr), CIBÉBA - KATASTROFICKÝ MUZIKÁL.

Praha 4, divadlo B.B.DUC, OKD, TLAČIČl, POSTÁVAČI A TI DRUZÍ.

Praha 1, divadlo Protoč, ODPM, NOČNÍ PŘESČAS.

Praha 5, divadlo Kytka, Dům kultury kovoprůmyslu, ŠOUPÁLEK KŘIVOPRSTÝ.

Praha 1, divadlo Lucerna, KDP, SLOVA, SLOVA, PŘÍSLOVÍ; W. Gombrowicz (překl. J. Simonides): YVONNA, PRINCEZNA BURGUNDSKÁ.

Praha 2, divadlo Máj, UKDŽ, ČERNÁ HODINKA.

Praha 7, divadlo Jak se vám jelo, DKD, Petr Lébl: PPŘEMĚNA, r. Petr Lébl.

Únor:
Chomutov, SK ROH VTŽ, divadlo Tabu, Salome.

Praha 6, OKD, divadlo Klaunius, O lidech a lidech.

Brno, KKS, divadlo Nepojízdná housenka, Gulliver aneb dnem vzhůru.

Vitiněves, OB, divadlo Baret S, dle Bulgakova: Diaboliáda.

Vsetín, divadlo Kohútek, Lev v kleci; M. Šefrna: Klíč od království, r. M. Šefrna.

Březen:
Brno 5, Ochotnický kroužek Brno, OKVS, Jan Antonín Pitínský: MATKA, r. Jan Antonín Pitínský.

Lysá nad Labem, divadlo AHA, Tadeusz Różewicz: STARÁ ŽENA VYSEDÁVÁ, r. Miroslav Pokorný.

Plzeň, Divadlo dětí, Alfa, DÚM U PĚTISET BÁSNÍKÚ plus MALIČKOSTI.

Lomnice nad Popelkou, DSTyl, skupina KODL, SK ROH, Hans Sachs: HRAJEME (SI NA) SACHSE, r. Lucie Lomová.

Pardubice, Mladé divadlo, D. Fischerová: PRINCEZNA T, r. Ivana Nováková.

Duben:
Rakovník, MěKS, DS Tyl, Vladimír Páral – Evald Schorm: Profesionální žena, r. Milan Schejbal j. h.

Česká Lípa, DK Jirásek, Bulgakov, Klapka: Mistr a Markétka.

Praha, pražská divadelní společnost ?BRAK, Memento.

Volyně, Studio, Emil Vachek: Pec, r. Jaroslav Kubeš.

Třeboň, MěKS, loutkkářský soubor, Dyk - Poes: Krysař.

Květen:
Plzeň, divadlo Dialog, ZK ROH, Bohumil Hrabal, úprava Ivo Krobot a Petr Oslzlý: ROZVZPOMÍNÁNÍ, r. Václav Beránek.

Praha, Klub v Řeznické, soubor "just", Jiří Untermüller: PODZIM, r. Jiří Untermüller; Vítězslav Nezval-Jiří Untermüller: PODlVUHODNÝ KOUZELNÍK, r. Jiří Untermüller.

Divadlo Klíč, SKKS, HAVLÍČKŮV NÁVRAT.

Vodňany, divadlo Šupina, MěKS, C. Goldoni: NÁMĚSTÍČKO, r. F. Zborník.

Třeboň, Loutkářský soubor MěKS, Reiner Maria Rilke: PÍSEŇ O LÁSCE A SMRTI KORNETA KRlŠTOFA RILKEHO, r. Marie Poesová.

Víkend s DRAKem:
Hradec Králové, Východočeské !outkové divadlo Drak, ZLAT0VLÁSKA; PRODANÁ NEVĚSTA.

Červen:
RAMPA č. XXVI z provozních důvodů se nekoná. Další týden pravidelného cyklu RAMPY začíná18. září 1989.

Září:
Dobruška, Divadlo na štaflích, SK ROH, Zdeněk Martinec, Zdeněk Zahradník: OÁZA, r. Zdeněk Martinec, Zdeněk Zahradník.

Praha 4, divadlo ProVáz, OKD, PARCHANTERAPIERA.

Praha, Otevřená divadelní společnost, PERNÍKOVÁ CHALOUPKA.

Havlíčkův Brod, Adivadlo, SKP, N. V. Gogol: NOS, r. M. Lhotka.

Brno, Studio CD, VÍCE OPTIMISMU JIŘÍ.

Říjen:
Praha 4, divadlo Rampa, OKD, JAKO REÁL.

Blansko, ZK ROH Metra, Peter Hacks - Jiří Polášek: JARMARK, r. Jiří Polášek a Petr Boria.

R. Křívánek, SKKS, POZDVIŽENÍ VE ZDVIŽI aneb BEDEKR.

Malšovice, divadelní soubor Obsazeno, OB, Josef Tejkl: POZOR, CHROMÝ PES, r. Josef Tejkl.

Ústí nad Orlicí, soubor Vicena, SKP, Viktor Slavkin: ŠPATNÝ BYT, r. Alexandr Gregar.

Listopad:
Olomouc, DK ROH Sigma, divadlo Pardon, Vian, Roubal: Pění a úpění pěny, r. Roubal.

Praha 1, SK ROH VHMP, divadlo Post scriptum, Loquis.

Praha, SKKS, ?BRAK, Popraviště.

Praha, 3. ročník DAMU, Sedmá pečeť.

Brno, MěKS SKN, divadlo "X", Hovory na útěku.

Prosinec:
Praha 5, Divadélko na peróně, GORDICKÝ UZEL.

Praha 4, divadelní studio „proVáz“, PARCHANTERAPIE.

Praha 4, divadelní studio „proVáz“, DOBROU NOC.

Praha 1, divadlo Lucerna, Jean Genet: SLUŽKY, r. Peter Scherhaufer.

Praha 8, divadlo „To snad ne", NO, ASl NĚJAK TAKHLE.
Paralelní akce:
Víkendové miniatury - M. Kovářík, J. Haidler, M. Forman, I. Vyskočil, J. Vodňanský, P. Rut, J. Brůček, V. Říčanová, F. Vítek, divadlo "C" Svitavy, J. Schmitzer atd.
BR v Braníku - Břetislav Rychlík z HAdivadla, Brno - Jeden den (a hudební dovětek V. Mišík, J. Bulis...); Dnes naposled (a hudební dovětek P. Rut, J. Vodňanský, P. Skoumal...).
Praha 4, OKD, Rampa, Jako reál.
BOUTIQUE NA RAMPĚ - prodejní výstava oděvů.
LIBÝ KVĚTOŇ - koncert.
PŘEDVÁNOČNÍ SETKÁNÍ GENERACÍ - koncert žáků hudebních kursů, OKD, Praha 4.
VÁNOČNÍ BOUTIQUE NA RAMPĚ - prodejní výstava oděvů, keramiky, šperků atd.
Divadelní představení studentů DAMU, UDATNÝ KASIÁN. Premiéra.

Po každém představení beseda diváků se členy účinkujícího divadla - diskuse k představením vedli:
J. Vedral, J. Černíková-Drobná, L. Richter, M. Schejbal, P. Linhart, D. Svobodová.
Osobnosti:
ČERNÍKOVÁ-DROBNÁ, Jarmila, dramaturgyně
LINHART, Pavel
RICHTER, Luděk, Praha, LD
SCHEJBAL, Milan, Mgr., Praha, režisér
SVOBODOVÁ, D.
VEDRAL, Jan
Bibliografie:
Praha-Braník, Rampa, soubor programových letáků 1987-1990 - viz Přílohy.
Archivy:
kART: Programy přehlídky RAMPA v OKD Praha 4 v roce 1989.

Související Soubory

Související Pojmy

Související Obrázky

Rampa, listopad 1989 - plakát
Rampa, plakát, duben 1989
Rampa, únor 1989 - plakát


Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':
Rampa, únor 1989 - plakát
Rampa, plakát, duben 1989
Rampa, listopad 1989 - plakát