Databáze českého amatérského divadla

Ročníky přehlídek: Odry, CP ZUČ studentů církevních škol

Přehlídka: Odry, CP ZUČ studentů církevních škol
Ročník: 18
Rok: 2011
Začátek: 22.3.2011
Konec: 24.3.2011
18. ročník Celostátní přehlídky zájmové umělecké činnosti studentů církevních škol v Odrách.

Pořadatel: Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola Svaté Anežky České v Odrách.

Ve dnech 22. - 24. 3. 2011 se na pódiu místního Dělnického domu vystřídají se svými uměleckými vstupy studenti z 9 středních a 6 základních církevních škol.
Účast souborů:
Odry, SPdgŠ a SZŠ sv. Anežky České, Datio, Tvůj plamen (sborový zpěv s doprovodem hudební kapely), sbormistr Ludmila Červenková.

Odry, SPdgŠ a SZŠ sv. Anežky České, Eva Šeděnková: Zá Hádky, Petr Nikl (přednes Eva Šeděnková).

Odry, ZUŠ, Zvonečky (pěvecký sbor dětský 5 až 6 leté děti), Takhle začínáme …, sbormistr Jitka Jakubíková.

Odry, SPdgŠ a SZŠ sv. Anežky České, A. S. Puškin: Evžen Oněgin (přednes Kateřina Ondruchová / PL3).

Odry, SPdgŠ a SZŠ sv. Anežky České, 5. Třída PP3: Obraz (pohybová improvizace), r. Žaneta Káňová.

Odry, SPdgŠ a SZŠ sv. Anežky České, Trocha zhudebněné poezie nikoho nezabije (hudba, Kapela D), r. David Cindler.

Prostějov, CMG, František Němec: Karlička vypravuje (přednes prózy Johana Kučerová).

Kopřivnice, ZŠ sv. Zdislavy, Píseň samotářky (sólový zpěv Zuzana Tichavská a tanec Kateřina Šulová).

Kopřivnice, ZŠ sv. Zdislavy, Lidové písně z Kopřivnice a Příbora (zpěv lidových písní - Lašinky).

Odry, ZUŠ, Taneční obor, Romana Fardová: Tančíme si pro radost (tanec), r. Romana Fardová.

Kroměříž AG, Crunteus – šermíři AG, Vojtěch Ševčík: Rytíři štěstěny (historický šerm a historický tanec), scénář a režie Vojtěch Ševčík.

Odry, SPdgŠ a SZŠ sv. Anežky České, Píšťalky, Jen si tak pískat - 1. Anonym; 2. Irská lidová: Zelené rukávce; 3. Karel Svoboda: Stín katedrál (hudební - instrumentální).

Odry, SPdgŠ a SZŠ sv. Anežky České, Alena Režná – Ludmila Adamcová / Červenková – Jana Mrlínová: Legenda o svaté Anežce. Doprovodný program.

Praha 10, KG, autorské divadlo Tercie KG: Tragická opera Dorothé o pěti dějstvích, r. Klára Malá.

České Budějovice, BIGY, Stanislav Kostka Neumann: Má touho bláznivá, mé odříkání věčné … (sólová recitace Lukáš Lejsek).

Odry, SPdgŠ a SZŠ sv. Anežky České, Donatio a Veronika Škarková, Lidová píseň: Zahrajte mi muzikanti - P. Soffici/P. Rada: Tak prázdná; P. Skála/Z. Michnová: Země Bójů; Z. Vřešťál / Z. Navarová: Naruby.

České Budějovice, BIGY, Bruno Chapele: Tři ženy navíc, r. Nataliia Golovchenko.

Brno - Lerchova, CMGaSOŠPg, Klavírní trio (hudba - Marie Hamříková, Lucie Korčianová, Věra Zetochová).

Brno - Lerchova, CMGaSOŠPg, Berkovič: preludium e-moll; B. Smetana: Vzpomínka na Plzeň (hudba - Věra Zetochová - klavír).

Odry, SPdgŠ a SZŠ sv. Anežky České, A. S. Puškin: Kleopatra (přednes Adriana Kissová / PP2).

Brno - Lerchova, CMGaSOŠPg, Rinaldo von Handel (hudba Klára Kosmáková - zpěv).

Odry, SPdgŠ a SZŠ sv. Anežky České, Taneční kroužek, Mgr. Kateřina Bainarová: Cascada remix (pódiový tanec).

Děčín, KZŠ Nativity, Miloš Bok: Missa Brevis Es dur (hudba - pěvecký sbor Nativity), scénář a reţie: Miloš Bok.

Brno - Lerchova, CMGaSOŠPg, Hudební zastavení s PL2 (hudba).

Brno - Lerchova, CMGaSOŠPg, Zámek v oblacích (hudba - Blanka Rozsypalová - zpěv).

Ostrava, BIGY, Jana Schlossárková: Galan (recitace Daniela Paterová).

Brno - Lerchova, CMGaSOŠPg, Domine Deus (hudba Petra Švandová - zpěv).

Ostrava, BIGY, Jiří Ţáček: Dostaveníčko s básní (recitace Štěpán Vranešic).

Kroměříž, CZŠ, Kvítka, Circle dance (country tance).

Ostrava, BIGY, K-VOKÁL (komorní sbor), studenti 3. roč. a septimy vyššího gymnázia, Petr Eben: Truvérská mše (aranžmá a sólový zpěv Tereza Jirásková).

Odry, SPdgŠ a SZŠ sv. Anežky České, Irena Kopecká: Strom života (sólová recitace Martina Igazová / PP3).

Kroměříž, CZŠ, Kvítka, Lovely day (country tance).

Praha 10, KG, Jacques Prévert: Nespokojený dromedár (sólová recitace Adam Mensdorff), r. Klára Malá.

Ostrava, BIGY, Puellae saltantes/tanec a Pastorela/hudba, Mgr. Marcela Tylečková, Zora Tylečková: Na dvoře Karlově taneční reje, s bubnem a píšťalou, jak si kdo přeje (historický tanec a instrumentální soubor / gotika-baroko), r. Mgr. Marcela Tylečková, Zora Tylečková.

Ostrava, BIGY, Konstantin Vanšenkin: Kluk (recitace Marie Skřivánková, 1. ročník vyššího gymnázia).

České Budějovice, BIGY, autorské divadlo: Jak skolit draka, r. Tereza Flégrová.

Ostrava, BIGY, Moliére: Lakomec (recitace – úryvek z textu Frosiny - Nikola Motanová, sexta vyššího gymnázia).

Odry, SPdgŠ a SZŠ sv. Anežky České, Taneční krouţek, Mgr. Kateřina Bainarová: Memory (tanec s vyuţitím stínu).

Ostrava, BIGY, NAKED MAN: Čtyři skladby skupiny NAKED MAN (pop, rock, studenti oktávy).

Ostrava, BIGY, Jiří Suchý: CH. Chaplin (recitace Tereza Jirásková, 3. ročník vyššího gymnázia).

Odry, SPdgŠ a SZŠ sv. Anežky České, Taneční krouţek, Mgr. Kateřina Bainarová: Světelný tanec (scénický tanec).

Ostrava, Schola BIGY, 60 down; Moses!; K pánu teď důvěru mám; Ptáš se jak žít (duchovní hudba).

Odry, SPdgŠ a SZŠ sv. Anežky České, Ludmila Ondrová, Lenka Chodurová: „J. A. Komenský“ (divadelní forma, prezentace ročníkového projektu třídy PP3 v rámci mezinárodního projektu Comenius - česká a anglická verze). Dorovodný program.

Zábřeh, DPS Slavík při 3. ZŠ, úprava Jiří Pavlica: Vlaštověnka lítá; J. Ježek, J. Voskovec, J. Werich: V domě straší duch; Tradicionál a D. Vančura: Scarborough Fair.

Brno - Lerchova, CMGaSOŠPg, Antonín Dvořák: Sonatina – 4. Finale (hudba, Lucie Korčianová – housle).

Brno - Lerchova, CMGaSOŠPg, Krasojízda na kole (Tomáš Rozbořil).

Olomouc, ZŠ sv. Voršily, Pink: I Don´t Believe You; Nelly Furtado: Manos Al Aire pPopulární hudba, Tereza Roháčová, Adam Rosa).

Odry, SPdgŠ a SZŠ sv. Anežky České, O.SL.I - Odry slušně improvizují, O.SL.I: Divadelní improshow, r. Ţaneta Káňová.

Brno - Barvičova, BIGY, The Noise, The Noise: Sound of rock (rock).

Olomouc, ZŠ sv. Voršily, Claire Denamur: In the Mood for l´Amour; Cindy Lauper: True Colours (populární hudba, Alţběta Harvánková).

Brno - Lerchova, CMGaSOŠPg, Buď světlem nám (hudba - Cantate Brno).

Brno - Barvičova, Schola Bigy, Schola Bigy: Bůh je s námi a v nás (sborový zpěv – duchovní písně).

Brno - Lerchova, CMGaSOŠPg, Trio Mountains (hudba).
Lektoři:
CISOVSKÁ, Hana, PhDr., Ph.D.
RYCHECKÝ, Saša, BcA.
SKÁLOVÁ, Helena, Mgr.
OZOROVSKÝ, Karol, MgA., et Mgr.
BOK, Miloš, MgA.
Paralelní akce:
Hodnotící semináře odborné poroty.
Výstava fotografií Jindřicha Štreita na téma „Ve zpětném zrcátku“.
Galaprogram.
Bibliografie:
Program - http://www.cssodry.cz/images/upload/Program.pdf (viz též www odkazy).

Související Pojmy

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':