Databáze českého amatérského divadla

Ročníky přehlídek: Hradec Králové, KP dětská recitace

Přehlídka: Hradec Králové, KP dětská recitace (Královéhradecký kraj)
Rok: 2016
Začátek: 25.4.2016
Konec: 28.4.2016
Krajská postupová přehlídka dětských recitátorů Královéhradeckého kraje, postup na celostátní přehlídku Dětská scéna Svitavy.

Přehlídka se koná ve dnech 25. (1. kat.), 26. (2. kat.), 27. (3. kat.), 28. (4. kat.) dubna – v Divadle Jesličky Josefa Tejkla.
Účast souborů:
I. kategorie (žáci 2. - 3. ročníků ZŠ) - 20 soutěžících:
čestné uznání:
Kateřina Badová, Studio Šrámkova domu v Sobotce, Martina Drijverová: Sísa Kyselá,
Eliška Ryšková, ZŠ Gutha-Jarkovského, Kostelec nad Orlicí, František Hrubín: O nezvedených kůzlatech,
Jiří Hovorka, ZŠ a MŠ Černíkovice, Hana Doskočilová: Oříšek,
Tobiáš Přívratský, ZŠ M. Horákové 258, Hradec Králové, Miloš Kratochvíl: O botě a tkaničce,
Eliška Nigrínová, ZŠ Broumov, Hradební, Ester Stará: O nečesaných vláskách,
Jeroným Němec, SVČ Déčko Náchod, David Dvořák Kašpárek v rohlíku: Anděl,
Adéla Hoňková, ZŠ Sch. sady Dvůr Králové nad Labem, Hana Doskočilová: Krtek.

II. kategorie (žáci 4. - 5. ročníků ZŠ) - 20 soutěžících:
čestné uznání:
Gabriela Kahounová, ZŠ Žacléř, Vladimír Jiránek: Bob a Bobek,
Nicol Plachetková, ZŠ Solnice, Jiří Žáček: Ušaté torpédo,
Radka Rollová, ZŠ a MŠ Albrechtice nad Orlicí, A.Lindgrenová: Pipi dlouhá punčocha,
Adam Kokrda, ZŠ M. Horákové, Hradec Králové, Jaroslav Hašek: Osudy dobrého vojáka Švejka,
Karolína Marková, ZŠ M. Horákové, Hradec Králové, Astrid Lindgrenová: Pipi Dlouhá punčocha,
Aglája Krausová, ZŠ Nové Město nad Metují, Komenského, Nela Fialová: Fíkus;
postup do celostátního kola:
Natálie Paříková, ZŠ Sch. sady Dvůr Králové nad Labem, Martina Drijverová: Sísa Kyselá,
Markéta Dítětová, ZŠ Náchod, Komenského, Miloš Kratochvíl: Pachatelé dobrých skutků.

III. kategorie (žáci 6. - 7. ročníků ZŠ) - 20 soutěžících:
čestné uznání:
Denisa Zounarová, ZUŠ Rychnov nad Kněžnou, Jiří Suchý: Neobyčejný příběh a I. A. Krylov: Včela a mouchy,
Anežka Říčařová, ZŠ Rokytnice v Orlických horách, Jacques Prevert: Podívaná a Olga Landová: Javorový sirup,
Aneta Chaloupková, ZŠ Rychnov nad Kněžnou, Javornická, Jindřiška Černíková: Jak to chodí u nás doma a Jiří Žáček: O vráně, lišce a sýru,
Matěj Neumann, BIGY B. Balbína a ZŠ a MŠ Jana Pavla II., Hradec Králové, Pavel Žiška: O chystaném rozhovoru s rakem a Daniela Fischerová: O dobru a zlu,
Jakub Syrovátka, Jiráskovo gymnázium, Náchod, Daniela Fischerová: Budeš povýšen a Emanuel Frynta: Podzim,
Alžběta Teperová, ZŠ a MŠ Bílá Třemešná, Jaroslav Seifert: Kytička fialek a Astrid Lindgrenová: Emilovy skopičiny;
postup do celostátního kola:
Pavlína Tichá, ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř, Shel Silverstein: Únos a Miloš Kratochvíl: Puntíkáři (úryvek),
Jan Kosejk, ZUŠ F. A. Šporka, Miloš Macourek: Dědeček Josef a Ondřej Sekora: Jak v Kocourkově stavěli kašnu.

IV. kategorie (žáci 8. - 9. ročníků ZŠ) - 20 soutěžících:
čestné uznání:
Anna Tauchmanová, ZŠ Sch. sady Dvůr Králové nad Labem, Emanuel Frynta: Jelikož a Tudíž a Ivan Kraus: Má rodina a jiná zemětřesení,
Karolína Novotná, ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř, Viliam Klimáček: Zločin v šatníku a Josef Kainar: Pes,
Miroslava Lorencová, ZŠ a MŠ Hořičky, Robert Fulgum: Ach jo, aneb některé postřehy z obou stran ledničky a Michal Viewegh: Báječná léta pod psa,
Veronika Faitová, ZŠ Rokytnice v Orlických horách, Victor Hugo: Vzpomínka na noc ze čtvrtého a Simon Bret: Prevítem snadno a rychle,
Ondřej Vlachý, ZŠ Bezručova, Hradec Králové, Ondřej Vlachý: Intermezzo a autor neznámý: Jak jsem byl slepice,
Alžběta Skořepová, ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř, Jan Werich: Trest a Ernst Jandl: Óda na N;
postup do celostátního kola:
Kateřina Černá, ZŠ Rokytnice v Orlických horách, Celja Stojka: Vzpomínky a Stephen Chbosky: Ten kdo stojí v koutě,
Anna Macková, ZUŠ Střezina, Hradec Králové, Ludvík Aškenázy: Rozhovor o smrti a Emanuel Frynta: Podzim.
Lektoři:
Porota pro I. kategorii:
KOPECKÝ, Josef Jan, Mgr.
PEŠEK, Karel
PORTYKOVÁ, Jana

Porota pro II., III. kategorii:
KOPECKÝ, Josef Jan, Mgr.
POKORNÝ, Jaroslav
PORTYKOVÁ, Jana

Porota pro IV. kategorii:
KOPECKÝ, Josef Jan, Mgr.
POKORNÝ, Jaroslav
JANÁKOVÁ, Monika
Bibliografie:
PORTYKOVÁ, Jana: Přehlídka dětské recitace Hradec Králové, 25.-28. dubna 2016. Deník Dětské scény, č. 0., str. 17-19, 10.6.2016. (viz Texty)
Poznámka:
Kontakt: Školské zařízení pro DVPP KHK, odborný a organizační garant: Jana Portyková, tel.: 607 742 091, e-mail: jana.portykova@seznam.cz
Obor:
poezie
Druh přehlídky:
systémová, postupová
Typ přehlídky:
krajská

Související Pojmy

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':