Databáze českého amatérského divadla

Ročníky přehlídek: Pardubice, KP dětská recitace

Přehlídka: Pardubice, KP dětská recitace (Pardubický kraj)
Rok: 2019
Začátek: 4.4.2019
Konec: 9.4.2019
Krajská přehlídka dětských recitátorů Pardubického kraje s postupem na CP Dětská scéna Svitavy.

Přehlídka se koná ve dnech 4. (1. kat.), 5. (2. kat.), 8. (3. kat.), 9. (4. kat.) dubna – Kašparův sál.
Účast souborů:
I. kategorie - 19 dětí:
čestné uznání:
Ema Klikarová (ZŠ Chrudim, Dr. Peška) - J. Žáček: Telefon,
Vojtěch Mareš (ZŠ Sezemice) - M. Kratochvíl: Mořská panna,
Leoš Vodvárka (ZŠ Včelákov) - J. Žáček: Kdybych nebyl mrtvý;
diplom:
Helena Kočová (ZŠ Česká Třebová, Ústecká) - M. Drijverová: Sísa Kyselá
Šárka Pohorská (ZŠ Moravská Třebová, Kostelní náměstí) - J. Žáček: O rybáři a rybce,
Vít Pilař (ZUŠ Chrudim) - J. Holub: Kolik váží Matylda,
Jáchym K. Roberts (ZŠ Seč) - M. Čunderle: Jak byla vosa Marcelka ráda, že je,
Ivan Tišl (ZŠ a MŠ Korouhev) - R. Dahl: Karlík a továrna na čokoládu.

II. kategorie - 20 dětí:
postup celostátní přehlídku:
Viktorie Hilská (ZŠ Lanškroun, náměstí A. Jiráska) - text Martiny Drijverové: Domov pro Marťany,
Natálie Tučková (ZŠ Pardubice, nábřeží Závodu míru) - úryvek od Astrid Lingrenové: Nocujeme v seníku;
čestné uznání:
Nina Marková (ZŠ Moravská Třebová, Palackého) - A. S. Exupéry: Malý princ,
Viktorie Růžičková (ZŠ Lanškroun) - J. Kahoun: Ježeček a kličky,
Monika Vávrová (ZŠ Seč) - J. Žáček: O rybářovi a staré botě,
Šimon Dospiva (ZŠ a MŠ Staré Město, okres Svitavy) - Z. Pospíšilová: Lev a moucha,
Erik Jetmar (ZŠ Skuteč, Komenského) - I. M. Jirous: Ptala se Františky Marta;
diplom bez postupu:
Aneta Miletínová (ZUŠ Pardubice-Spořilov) - J. de la Fontaine: Myšší porada.

III. kategorie - 15 dětí:
postup celostátní přehlídku:
Kateřina Bacíková (ZUŠ Pardubice-Polabiny, Lonkova) - texty Daisy Mrázkové: Nic a plch a Shela Silversteina: Vyšetření, Recept na vyléčení škytavky, K smrti...,
Vítek Weinlich (Gymnázium, Moravská Třebová) - texty Andersa Jacobsona, Sörena Olssona: Bertův supertajný deník a Michala Černíka: Jak se Ťak topil;
čestné uznání:
Valentýna Mrkvičková ze ZUŠ Chrudim - A. Kastnerová: O líné babičce; M. Macourek: Krocan,
Klára Anežka Plháková z Gymnázia Vysoké Mýto - Z. K. Slabý: Tři banány aneb Petr na pohádkové planetě; T. de Fombelle: Tobiáš Lolness, Magda Vymětalová ze ZŠ Jevíčko - P. Nikl: Holá pohádka; J. Werich: Lev a notes,
Lukáš Kohout ze ZŠ Dr. Peška, Chrudim - E. Lindo: Manolito na cestách; M. Kratochvíl: Mořská panna;
diplom bez postupu:
Dorota Jonášová ze ZŠ Bystré - texty L. a S. Hawkingovi: Jirkův tajný klíč k vesmíru; J. Werich: O rybáři a jeho ženě,
Viktor Teichmann ze ZŠ Lanškroun - texty J. Patterson a Ch. Grabenstein: Já, srandista; J. Skácel: Rodičům do ucha, aby děti neslyšely.

IV. kategorie - 13 dětí:
postup celostátní přehlídku:
Ráchel Kellerová (Středisko kulturních služeb města Svitavy) - texty Lily Eisenschimlová: Kostka cukru; Douglas Adams: Sušenky (z knihy Losos pochyb),
Anežka Vopařilová (Masarykova ZŠ Morašice) - texty Irena Dousková: Hrdý Budžes; Miroslav Holub: Kočka;
čestné uznání:
Veronika Adámková (ZŠ a MŠ Kameničky) - texty E. Erbenová: Vyprávěj, mámo, jak to bylo; H. Ullrichová: A kdo má rád mě?,
Hana Andrusivová (ZUŠ Chrudim) - přednes básně S. Silversteina: Toníček; text J. K. Jerome: O umění rozhodnout se,
Radka Šindelářová (ZŠ Ronov nad Doubravou) - přednes básně D. Heviera: Zapomnětlivý parašutista; text I. Brandejsová: Nejsem žádná Popelka;
diplom:
Kateřina Krajová (Gymnázium T. G. Masaryka Ústí nad Orlicí) - texty P. Van Ostaijen: Krabička s překvapením; P. Šrut: Taková chytrá hůl,
Pavlína Matoušková (Středisko kulturních služeb města Svitavy) - texty O. Wilde: Sobecký obr; U. Hub a J. Mühle: Na arše v šest,
Eliška Mauerová (ZŠ Jevíčko) - texty F. Nepil: Než začne ptáček hnízdit; K. Čapek: Zločin a trest.



4. kategorie Vystoupilo 13 recitátorů. Čestná uznání získali:
Diplom si odvezli:
Na celostátní dětskou scénu postoupily dvě dívky.
Lektoři:
ZÁMEČNÍKOVÁ, Emílie, Mgr.
JANÁL, Zdeněk, MgA.
KOUBA, Petr, Mgr.
NĚMEC, Milan, MgA.
MARTÍNKOVÁ, Nina, MgA.
SVOBODA, Jiří, Ing. Mgr.
ŠTANCLOVÁ, Růžena, BcA.
Bibliografie:
ZÁMEČNÍKOVÁ, Ema: Přehlídka dětských recitátorů Pardubice, 4.-9.4.2019. Deník Dětské scény, č. 0., str. 23-25, 7.6.2019. (viz Texty)
https://www.drama.cz/ds/archiv/ds_2019_cislo_0_web.pdf
Poznámka:
Kontakt: Zuzana Nobilisová, Krajská knihovna v Pardubicích, odd. regionálních a kulturních služeb, Pernštýnské náměstí 77, 530 94 Pardubice,
tel. 466 531 240, 602 153 454, e-mail: z.nobilisova@knihovna-pardubice.cz
Obor:
poezie
Druh přehlídky:
systémová, postupová
Typ přehlídky:
krajská

Související Pojmy

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':