Databáze českého amatérského divadla

Ročníky přehlídek: Prostějov, Wolkrův Prostějov - WP

Přehlídka: Prostějov, Wolkrův Prostějov, CP
Ročník: 63
Rok: 2020
Začátek: 1.9.2020
Konec: 5.9.2020
63. celostátní přehlídka uměleckého přednesu a divadla poezie Wolkrův Prostějov se uskuteční ve dnech 12. – 16. června 2018 v Městském divadle v Prostějově.

Z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury pořádají NIPOS-ARTAMA a statutární město Prostějov – Magistrát města Prostějova, odbor školství, kultury a sportu, oddělení DUHA – Kulturní klub u hradeb. Přehlídka probíhá za finančního přispění města Prostějov a Olomouckého kraje.

Festival WP má dvě části:
- Celostátní přehlídka sólových recitátorů
- Celostátní přehlídka divadel poezie a souborů uměleckého přednesu


Prohlášení NIPOS k celostátním přehlídkám 2020
http://www.amaterskascena.cz/clanek/prohlaseni-nipos-k-celostatnim-prehlidkam-2020-ynd0t.html
Prohlášení NIPOS k celostátním přehlídkám 2020 - květen 2020
http://www.amaterskascena.cz/clanek/prohlaseni-nipos-k-celostatnim-prehlidkam-kveten-2020-3d6vk.html
Přesun termínu konání na 1.–5. září 2020.
Účast souborů:
Přehlídka recitátorů

1. KATEGORIE - 1. SKUPINA
1. Dorota Příleská, Zdeněk Svěrák: úryvek z knihy Povídky: Nákup
Valašské Meziříčí
2. Agáta Mašková, Michail Bulgakov/Dina Arshinskaya: Jak se Uher oženil
Praha 9
3. Matěj Kročil, Bohumil Hrabal: Ostře sledované vlaky
Bojkovice
4. Pavlína Tichá, Slawomir Mrožek/Helena Stachová: Soucit
Jaroměř
5. Johana Valešová, Jan Otčenášek: úryvek z knihy Romeo, Julie a tma
Hořice
6. Petra Holubová, Irena Dousková: Chuligán
Bouzov
7. Natálie Kučerová, Jacques Prévert/Adolf Kroupa: Déjeuner du matin/Snídaně
Peruc
8. Sára Václavovičová, J. H. Krchovský: Jak bude po smrti?, Ve čtyřech pramíncích krev ze zdi teče
Plzeň

1. KATEGORIE - 2. SKUPINA
9. Tereza Oravcová, Jacques Prévert/Adolf Kroupa: Velké prádlo
Nové Město na Moravě
10. Anna Krauchuk, Anya von Bremzen/Dana Chodilová: Díky, soudruhu Staline, za naše šťastné dětství
Praha 10
11. Adéla Greéová, Nanao Sakaki/Jiří Wein: Svět je v pořádku
Bystřice pod Hostýnem
12. Viktorie Bechná, Jaroslav Rudiš: Český ráj
Starý Plzenec
13. Anna Wawrzyczková, O. Henry/Jiří Josek: Harlemská tragédie
Prostějov
14. Adéla Hovádková, Jan Skácel: Jedna neděle z mého dětství
Žamberk
15. Jan Strejček, John Boyne/Jarka Stuchlíková: Chlapec v pruhovaném pyžamu
Krčmaň

1. KATEGORIE - 3. SKUPINA
16. Magdaléna Kopecká, František Kožík: Největší z Pierotů – kapitola Poslední představení
Praha 5 - Hlubočepy
17. Erik Toman, Helmut Heißenbüttel: Contract Social
Zvole
18. Vendula Holčáková, Arnošt Goldflam: Píše tetička
Ostrava 3
19. Martin Procházka, Roger McGough/Dan Jedlička: výběr básní ze sbírky
Ústí nad Orlicí Někdo přijde a udělá to za mě líp
20. Matěj Snášel, Herman Hesse: úryvek z knihy Demian
Prostějov
21. Soňa Linhartová, Ivan Wernish: Jít jen tak
Buštěhrad
22. Samuel Zheng, Arthur Rimbaud/Vítězslav Nezval: Co zdržuje Ninu?
Plzeň

1. KATEGORIE - 4. SKUPINA
23. Petra Vališová, Jiří Suchý: Cecila
Litoměřice
24. Vojtěch Ondra, Ivana Chřibková: se sbírky Suchý hadr na dně: Jak
Brno jsem byl podvedený a musel uznat, že ne
25. Monika Mastná, Neil Gaiman: Můžeme to pro vás zařídit ve velkém
Prostějov
26. Jan Novotný, Josef Škvorecký: Prima sezóna, Zimní příhoda
Česká Lípa
27. Marie Jančíková, Petra Braunová: Když Evička začala chodit do školy
Plumlov
28. David Štandera, Jiří Suchý: Jsem nevěrný
Hradec Králové

3. a 2. KATEGORIE - 1. SKUPINA
3. kategorie
1. Martina Mašková, Vasko Popa/Luděk Kubišta: Vrať mi moje hadříky
Praha 9
2. kategorie
1. Matěj Převráti, Markus Zusak/Lucie Simerová: Bejt Jimmy
Praha 8
2. Nicole Haismanová, Chuck Palahniuk/Richard Podaný: Propagace aneb povídky Praha 1 od šéfkuchaře vraha
3. Vojtěch Obdržálek, Jana Semschová: Libera me
Uherské Hradiště – Míkovice
4. Sam Starý, Pavel Šrut: Bicygl
Raná
5. Vít Staša, Vladimír Holan: Óda na radost
Bystřice

2. KATEGORIE – 2. SKUPINA
6. Barbora Wortnerová, Ernst Jandl/Josef Hiršal, Bohumila Grögerová: K problému správného nastolení, V parku, Nežádoucí
Staré Hodějovice
7. Richard Střelák, Robert Netuka: Ze života slušného Čecha
Staříč
8. Filip Lizner, Jack Kerouac/Jiří Popel: úryvek z knihy Na cestě
Hovorčovice
9. Alexander Koukol, Jan Skácel: Malá recenze na vesnického faráře
Křinec
10. Valerie Fafejtová, Jiří Hájíček: Rybí krev
Olomouc
11. Mariana Matějčíková, Petr Chudožilov: Naše hvězda zase svítí
Žamberk
12. Rozálie Marie Krameriusová, Ivan Wernisch: Vidlička a nůž
Louny
13. Marie Měkotová, Jiří Šotola: Dvě ženy
Kralupy nad Vltavou

2. KATEGORIE – 3. SKUPINA
14. Nikola Beková, Alexandra Berková: úryvek z knihy Magorie
Hradec Králové
15. Dušan Sárička, Woody Allen: Korespondence Gossage – Vardebedian
Litvínov
16. Alžběta Rajchlová, Jiří Orten: Dívka a strom
Řevnice
17. Eliška Gregorová, Jerzy Kosinski/Ivana Jílková – Fieldová: Nabarvené ptáče
Bohuňovice
18. Tomáš Hart, Slawomir Mrozek/Helena Stachová: Epidemie
Sulejovice
19. Ester Gracerová, Nanao Sakaki/Jiří Wein: Svět je v pořádku
Praha 3
20. Natálie Bartošová, Karel Čapek: Věštkyně
Tišnov

2. KATEGORIE – 4. SKUPINA
21. Jakub Matoulek, Antonín Sova: Ještě jednou se vrátíme
Kuřim
22. Lucie Trilčová, Jáchym Topol: Mlčej a potom spolu mluvej ve tři ráno a lampa je zhasnutá
Most
23. Magdaléna Lebedová, Virág Móricz/Míla Zadražilová: Motýlek
Praha 6
24. Lucie Šreinová, Josef Škvorecký: Rebekka
Loket
25. Barbora Rokytová, Kamila Veltřichovská: Vyjekání – úryvek
Staré Město
26. Klára Metge, Lawrence Ferlinghetti/Jan Zábrana: Svět je báječné místo
Praha 3
27. Viktor Skarpíšek, Etgar Keret/Magdaléna Křížová, Tereza Černá: Létající Olomouc Santini
28. Sára Pospíšilová, Sylva Fischerová: Říkejte mi
Uherské Hradiště

2. KATEGORIE – 5. SKUPINA
29. Vojtěch Kuchař, Slawomir Mrožek: Vývoj
Karviná
30. Monika Dostálová, Jiří Orten: Chvěje se mi ruka
Zborovice
31. Milan Hábl, Woody Allen/Dana Hábová: Chůva nad zlato
Most
32. Petr Vrabec, Pavel Novotný: Vemte to za mě
Most
33. Anna Veselá, Zdeněk Svěrák: Ivanka a Lenin
Albrechtice
34. Aicha Roubíčková, Marian Palla: Jak se potopit, sníst jogurt a vyplavat
Raspenava

3. KATEGORIE – 1. SKUPINA
2. Denisa Švandová, Raymond Queneau/Patrik Ouředník: Stylistická cvičení
Chrudim 5
3. Vítězslav Adamec, Radek Fridrich: Poznámky z baráčnické čtvrti
Loket
4. Pavel Skála, Paul Celan/Radek Malý: Fuga smrti
Most
5. Barbora Gréeová, Jáchym Topol: “obrození poezie”
Most
6. František Kaska, Miroslav Holub: Interferon
Plzeň

3. KATEGORIE - 2. SKUPINA
7. Gabriela Zelená Sittová, Etgar Keret/Magdaléna Křížová: Příběh o řidiči autobusu,
Praha 9 Vinoř který se chtěl stát Bohem
8. Františka Hejduková, Ivana Myšková: úryvek z knihy Nícení
Děčín 2
9. Vladimír Soldán, Josef Šnábl: Eurydika
Velká Dobrá
10. Alice Gregušová, Wislawa Szymborská/Vlasta Dvořáčková: Patnáctiletá
Alojzov


VÝSLEDKY

RECITÁTOŘI 1. kategorie
Cenu poroty získávají:
Anna Krauchuk za interpretaci textu Anyy von Bremzen: Díky, soudruhu Staline, za naše šťastné dětství,
David Štandera za interpretaci textu Jiřího Suchého: Jsem nevěrný.
Titul LAUREÁT 63. WP získávají:
Erik Toman, Helmut Heißenbüttel: Contract Social.

RECITÁTOŘI 2. kategorie
Cenu poroty získávají:
Barbora Wortnerová za interpretaci textu Ernst Jandl: K problému správného nastolení, V parku, Nežádoucí,
Alexander Koukol za interpretaci textu Jan Skácel: Malá recenze na vesnického faráře,
Nikola Beková za interpretaci textu Alexandra Berková: úryvek z knihy Magorie
Tomáš Hart za interpretaci textu Slawomir Mrozek: Epidemie.
Titul LAUREÁT 63. WP získávají:
Matěj Převráti, Markus Zusak/Lucie Simerová: Bejt Jimmy,
Vít Staša, Vladimír Holan: Óda na radost,
Magdaléna Lebedová, Virág Móricz/Míla Zadražilová: Motýlek,
Sára Pospíšilová, Sylva Fischerová: Říkejte mi.

RECITÁTOŘI 3. kategorie
Cenu poroty získávají:
Denisa Švandová, Raymond Queneau/Patrik Ouředník: Stylistická cvičení,
Vítězslav Adamec, Radek Fridrich: Poznámky z baráčnické čtvrti.
Titul LAUREÁT 63. WP získávají:
Alice Gregušová, Wislawa Szymborská: Patnáctiletá,
Františka Hejduková, Ivana Myšková: úryvek z knihy Nícení,
František Kaska, Miroslav Holub: Interferon.



Program divadel poezie

Most, Špenát a kedlubna, autor předlohy Václav Havel: SVBD, r. Pavel Skála.

Plzeň, IDI klub, autor předlohy Karel Jaromír Erben: HEXAFOR – Zlatý kolovrat, r. František Kaska, Tereza Stupková, Tereza Dubničková.

Praha, ČINOHRA 16-20, Poslední zrnko písku, r. Aminata Keita.

Krnov, ČERVIVEN, autor předlohy Fredrik Backman: Dysfunkční superhrdinové, r. Petra Severinová.

Uherské Hradiště, Prostomyslná Rodina Nemravova, autor předlohy Alexandre Dumas: PopArtová píseň Slavná kauza Bakinghem, r. soubor.

Praha, Studio DVA, Malý princ. Host festivalu.

Uherské Hradiště, Dohráli jsme, autor předlohy Viktor Dyk: Krysař, r. Hana Nemravová.

Jaroměř, Convivium, autor předlohy Karel Jaromír Erben: Erben 1862, r. Jarka Holasová a soubor.

Uherské Hradiště, Příležitostný recitační sbor Úmysl dobrý, N³, r. Hana Nemravová a soubor.

Louny, Slepé střevo, autor předlohy Grace McCleen: Skvostná země, r. Oksana Kapalnová a soubor.



VÝSLEDKY DIVADEL POEZIE

Cena diváka
Convivium, Jaroměř s představením Erben 1862.
Cena poroty
Herečkám a hercům souboru ČERVIVEN, Krnov za jejich práci v inscenaci Dysfunkční superhrdinové,
Anetě Holomčíkové alias Marilyn (soubor Prostomyslná Rodina Nemravova) za komplexní herecký výkon.
Cena Jana Roubala
Convivium, Jaroměř s představením Erben 1862.
Cena Wolkrova Prostějova s doporučením na Jiráskův Hronov 2021
Prostomyslná Rodina Nemravova, Uherské Hradiště s představením PopArtová píseň Slavná kauza Bakinghem,
Slepé střevo, Louny s představením Skvostná země.
Paralelní akce:
Semináře:

Fyzické básnictví
Seminář fyzického básnictví je zaměřený na propojování řečového, hlasového a pohybového sebevyjádření se zpracováním individuálně zvoleného tématu. Lektor: Petr Váša (Brno)

Hlas v prostoru, prostor v hlase
V rámci dílny budou účastníkům nabídnuty aktivity a cvičení vedoucí k uvědomění a souhře základních složek zvukové dimenze mluvního projevu (dech, fonace, artikulace, rezonance). Lektorka: Mgr.Pavla Sovová, Ph.D. (Praha)

Slovo v akci
Pomocí technik improvizace (hlasové, pohybové, textové) budou účastnící objevovat, jak propojit slovo a tělo, aby nestály proti sobě, ale aby se podporovaly. Lektor: Jan Mrázek (Praha, Strakonice)

NĚCO MEZI – prostějovská kapela známá prolínáním různých stylů.

MEDITERIAN – plzeňská kapela hrající hudbu středomořských národů.

ŠVIHADLO – reggae kapela.

TO NEJLEPŠÍ NA KONEC…, Závěrečný večer 63. ročníku Wolkrova Prostějova s předáním cen festivalu.
Bibliografie:
Wolkrův Prostějov 2020 — propozice na adrese: https://www.nipos.cz/wolkruv-prostejov-2020-propozice/

Prostějov, Wolkrův Prostějov 2020 - program. Web Klub DUHA. (viz Texty)
http://www.klubduha.cz/redakce/tisk.php?lanG=cs&clanek=203768&slozka=203755&xsekce=203760&as4uOriginalDomain=www.klubduha.cz&ConfirmCookie=confirm&

Prostějov, Wolkrův Prostějov 2020 - přehlídka recitátorů. Web Klub DUHA. (viz Texty)
http://www.klubduha.cz/cs/wolkruv-prostejov/celostatni-kolo/prehlidka-recitatoru-2020.html

Prostějov, Wolkrův Prostějov 2020 - výsledky 63. ročníku, plakáty - viz TPřílohy.

Prostějov, Wolkrův Prostějov 2020 - přehledné informace na adrese
http://www.klubduha.cz/cs/wolkruv-prostejov/celostatni-kolo/


Wolkrův Prostějov 2020 — postupové přehlídky na adrese: https://www.nipos.cz/wolkruv-prostejov-2020-krajske-prehlidky/
Trmíny postupových přehlídek byly přesunuty - viz
na adrese: https://www.nipos.cz/wp-content/uploads/2020/01/kormidlo_2020_2.pdf
Poznámka:
Kontakt: Mgr. Iva Lubinová • telefon: 221 507 970 • mobil: 778 702 493 • e-mail: lubinova@nipos-mk.cz
Obor:
poezie
Druh přehlídky:
systémová, postupová
Typ přehlídky:
celostátní

Související Organizace

Související Pojmy

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':