Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Gaudeamus / VŠkolní souborT

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1964
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 196x
Působení: 196x
Soubor Gaudeamus působil od roku 1964 při Vysoké škole strojní a textilní v Liberci, vedoucím byl Milan Žemlička, asistent jazykové katedry této školy.
1964 Parkabaret, vícebarevné kabaretní leporelo - připravil M. Žemlička za spolupráce P. Cmírala hudba J. Handlíř, P. Vondráček a O. Daníček. Název do sebe prvními třemi písmeny zahrnul všechny části programu: Paradoxy, Parte mých snů, Partie k pohledání, Parket volný, Paragraf, Paraple, Pardon, čtete noviny? Ad. Hra se slovíčky nebyla samoúčelná, těžiště pořadu spočívalo v číslech zpracovávajících tematiku školy, života a práce studentů, která byla autorsky i interpretačně nejzdařilejší. Kritická odezva byla poměrně příznivá.
Bibliografie:
GAUDEAMUS… Podepsáno vl. AS 1965, č. 1, s. 14.

PÓDIA z krabičky. Nesoustavné nahlédnutí do historie malých neprofesionálních scén 60. let 20. století. Praha, NIPOS 2005.
Archivy:
Státní okresní archiv Liberec:
ka soudobá dokumentace, divadelní soubory, program Parkabaret

Související Bibliografie

Související Obrázky

Liberec, Gaudeamus, Parkabaret, 1964, tit programu


Mapa působení souboru - Gaudeamus / VŠkolní souborT

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':