Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Kočka

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1966
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 1968
Působení: 196x
Kočka - KOČovný KAbaret - prázdninový pojízdný písničkový kabaret
1966 autor - dramatik souboru Kim Novák získal část členů známého a uznávaného karlovarského souboru KAPSA k vlastním produkcím - první sezonu pět členů: Petr Kim Novák, Marika Fidlerová, Milda Stehlík (postavil první maringotku), Pavel Erazím, Jiří Petřík a Bohunka Hošková zpívala. Hudbu vyluzovali - Marika piáno, Kim bicí, Milda kytara, Pavel banjo, Jirka činely a Bohunka (kromě ostatních) jen zpívala.
1966 - Kabaret pro kočku.

1967 v létě např. soubor ujel na svém „turné“ po Čechách a Moravě celých 2 800 km s pojízdnou maringotkou (stejnou jako předchozí rok, ale s jiným traktorem), upravenou na scénu.
Před odjezdem natočili šot s Miroslavem Horníčkem pro Karlovarské festivalové momenty, do party přibyl Miki Jelínek a Bohunka Hošková odpadla. Hráli potom po cestě párkrát v Divadle na Zábradlí a jinde. Mj. Sivestrovské představení v Karlovarském divadle.
Stálá spolupráce s KAPSOU.

1968 třetí cesta se uskutečnila upraveným stěhovákem v obsazení Kim, Marika, Milda, Pavel, Miki, Jirka a zpěvačka Jana Hornofová. Se souborem jel i kameraman Andrzej Koszik a točil film pro televizi, který se nikdy nevysílal. V plzeňském rozhlase natočili osm písniček.
Mj. společná vystoupení s Karlem Krylem - slavného Bratříčka zpíval s Kočkou poprvé na jevišti v Ústí nad Labem.

Názvy pořadů: Vyšinutí, Zpívání na cesty (autoři: Kim Novák a Marika Fidlerová).
Bibliografie:
BOŠEK, P.: Kočka na cestách. /Činnost amatérského kabaretu Kočka z Karlových Varů./ Amatérská scéna, 4, 1967, č. 11, s. 15. - 3 fotogr.

KRÁTCE odevšad. S vlastní maringotkou a traktorem... /Z činnosti amatérského kočovného kabaretu Kočka z Karlových Varů./ Amatérská scéna, 3, 1966, č. 11, s. 22.

PÓDIA z krabičky. Nesoustavné nahlédnutí do historie malých neprofesionálních scén 60. let 20. století. Praha, NIPOS 2005.

VODIČKA, Libor: Hnutí divadel MJF - amatérských i profesionálních - v letech 1959-1968 (mimo území města Prahy). Seminární práce. Brno, FF MU 1996, s. 47.

vv: Byl jednou jeden. /Amatérský divadelní soubor Kapsa z Karlových Varů./ Amatérská scéna, 2, 1965, č. 2, s. 17. - 3 fotogr.
Archivy:

Mapa působení souboru - Kočka

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':