Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Databáze českého amatérského divadla

Soubory: DKM, Divadelní klub mladých při Obchodní akademii / Kulturní šum / Vyprodáno

Stav: aktivní
Založení / první zpráva: 1998
Působení: 199x, 200x, 201x, 202x
Česká Lípa, Divadelní klub mladých - Českolipský Divadelní klub mladých pracuje od 60. let nejprve pod vedením Marie Jiřičkové, poté Ivana Bufkové se studenty středních škol a poskytuje jim základy herectví přípravou divadelních inscenací.


1998 - Zdeněk Kozák: Čáry báby Cotkytle aneb Tři zlaté zuby Děda Vševěda, r. Marie Jiřičková. Účast KP Nový Bor.

2001 Divadelní klub mladých při Obchodní akademii.

2005 - Divadelní klub mladých, Goldoni: Náměstíčko.

2007 - J. Brdečka – J. Rychlík – V. Hála: LIMONÁDOVÝ JOE. Účast na Českolipský divadelní podzim.

2008 - Divadelní klub mladých při Obchodní akademii, Zdenka Horynová: Moudrá ševcová. Účast KP Dospělí dětem, Nový Bor.

2008 - Čestné uznání Jana Novotná s Terezou Kotáskovou v kategorii dialog 16 - 18 let na NP Kandrdásek SČDO, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav. Vybráni jako reprezentanti Kandrdásku do soutěže monologů a dialogů dospělých amatérských herců – Pohárek SČDO.

2008 - podle Brdečkovy předlohy: Limonádový Joe. Účast KP Modrý kocour, Turnov.

2010 - K. J. Erben, J. Suchý, F. Havlík: muzikál Kytice, režisérky a vedoucí Iva Bufková a Zdenka Zahrádková. Účast na KP Modrý kocour, Turnov. Účast na Lounském divadlení - cena za kolektivní herecký a hudební výkon. Účast Erbenův Miletín (k 140. výročí smrti Karla Jaromíra Erbena).

2010 - Jan Drda - V. Plánková: Jak princezna hádala až prohádala, r. Ivana Bufková. Účast na KP Dospělí dětem, Nový Bor - cena Alex Sirota – Ondra pasáček a Bára Darebná – princezna Rozmarýnka. Účast na Českolipský divadelní podzim.

2011 - R. Bradford – I. Bufková: ČERNOŠSKÝ PÁN BŮH A PÁNI IZRAELITÉ, režie Ivana Bufková, účast Českolipský divadelní podzim.

2013 - Jaroslav Žák: Škola základ života, r. Ivana Bufková. Účast na KP Děčínská brána - čestné uznání Ondřeji Pickovi za roli Krhounka a cena souboru za hudební a taneční složku.

2013 - Božena Němcová, Zdeněk Skořepa: Čert a Káča, r. Iva Bufková. Účast na KP Dospělí dětem, Nový Bor - čestné uznání Ondrovi Pickovi za roli čerta "Fidlajse" a cena Kristině Zieglerové za roli Káči. Účast na Českolipský divadelní podzim. Účast na Budějcké Thálii.

2013 - DK Jirásek a Divadelní klub mladých, improvizované komediální představení: IMPROTYJÁTR DK JIRÁSEK a DKM, r. Petr Heřmanský. Účast na Českolipský divadelní podzim.

2014 - Skřivánek. Účast na KP PřeMostění, Most.

2014 - DKM a DK Jirásek, J. Žák, H. Burešová: Škola základ života. Účast na Českolipský divadelní podzim.

2015 - DKM Kulturní šum, Alois Jirásek, Iva Bufková: Pojďte a poslyšte, r. Iva Bufková. Účast na KP Dospělí dětem, Nový Bor - cena Iva Bufková za scénografické řešení a soubor za kolektivní herectví - doporučení do užšího výběru na Popelku Rakovník 2015. Účast na CP Popelka, Rakovník - čestné uznání souboru za kolektivní hereckou souhru. Účast na Budějcké Thálii.

2016 - Carlo Goldoni: Treperendy, r. Ivana Bufková. Účast na KP Českolipský divadelní podzim.

2017 - Carlo Goldoni: TREPERENDY, r. Ivana Bufková. Účast na KP Lounské divadlení, Louny - čestné uznání souboru za kostýmy a Natalii Ouhrabkové za postavu Checcy.

2017 - DKM, Josef Kolář: Kocourek Modroočko, r. Ivana Bufková. Účast na KP Dospělí dětem, Nový Bor - čestné uznání Kláře Ponížilové, cena Ivaně Bufkové za úpravu hry a Kamile Rážové za kostýmy a scénu. Účast na přehlídce Budějcká Thálie 2018.

2018 - DKM VYPRODÁNO, R. Patrick: Kennedyho děti, r. P. Horváthová. Premiéra 2. 6. 2018. Účast na KP Českolipský divadelní podzim.

2019 - DKM, Mark Twain: KLUCI OD MISSISSIPPI, r. Ivana Bufková. Účast na KP Dospělí dětem, Nový Bor - čestné uznání Ivaně Bufkové za režii a cena souboru za hereckou souhru, Kamile Rážové za kostýmy a scénu a Václavu Masopustovi za roli Toma Sawyera - doporučení na CP Popelka, Rakovník. Účast na Tyjátr na hradě, Česká Lípa. Účast na Sokolovská čurda. Účast na CP Popelka, Rakovník - čestné uznání Kamile Rážové za kostýmy a cena Václavu Masopustovi za herecký výkon v roli Toma Sawyera a Martině Hodinkové za herecký výkon v roli Tety Polly. Účast na Českolipský divadelní podzim.

2019 - na motivy Balady o námořníku Jiřího Wolkera: Balada. Scénář a režie Iva Bufková. Účast na Tyjátr na hradě, Česká Lípa.

2020 - Ivana Bufková: Chleba o dvou kůrkách, r. Ivana Bufková. Účast na Českolipský divadelní podzim - zde premiéra 10.10.2020.

2021 - Karel Čapek, VaW, Iva Bufková: Čapkoviny aneb Co na světě mám rád, r. Iva Bufková. Účast na Českolipský divadelní podzim. Účast na KP Dospělí dětem, Nový Bor 2022 - ocenění David Mašek za hudební spolupráci, Maří Magdalena Fotrová za zpěv, Iveta Vrabcová za ztvárnění postav, čestné uznání Kristian Bušta za ztvárnění postav, Ivana Bufková za dramaturgickou volbu předlohy, Klára Ponížilová za roli průvodce - doporučení k postupu na národní přehlídku Popelka Rakovník 2022. Účast na CP Popelka, Rakovník 2022 - čestné uznání souboru za inscenaci, cena Martině Hodinkové a Máří Magdaleně Fotrové za herecký a pěvecký výkon a Ivetě Vrabcové za herecký výkon - doporučení do programu Jiráskova Hronova 2023.

2022 - Antonín Přidal: Chleba o dvou kůrkách, r. Ivana Bufková. Účast na KP Děčínská brána - čestné uznání Maří Magdalena Fotrová za zpěv a cena David Mašek za scénickou hudbu. Účast na Na(ne)čisto, Most 2023. Účast na KP PřeMostění, Most 2023.

2022 - Otázky (Karel Kryl). Hudebně-literární pásmo písniček a veršů Karla Kryla. Scénář a režie Iva Bufková. Účast na Tyjátr na hradě, Česká Lípa.

2023 - na motivy Špalíčku pohádek Františka Hrubína: Špalíček. Scénář a režie Iva Bufková. Účast na Tyjátr na hradě, Česká Lípa.

2023 - Jacques Prévert, Lawrence Ferlinghetti, Jack Kerouac, Allen Ginsberg: C’EST LA VIE, r. Ivana Bufková. Účast na KP Děčínská brána 2024 - čúz Ivaně Bufkové za scénář, čúz Davidu Maškovi za hudební spolupráci, čúz Tomáši Ponížilovi a Kamile Rážové za výtvarnou a technickou spolupráci, čúz Martině Hodinkové za herecký výkon, cena Ivetě Vrabcové za herecký výkon, cena Kristianu Buštovi za herecký výkon, doporučení na Mladou scénu Ústí nad Orlicí a na Popelku Rakovník.

2024 - Příběh hraček. Účast na Tyjátr na hradě, Česká Lípa. Účast na Popelka na dlani, Mladá Boleslav - čúz Tereze Mátlové za roli Huga, Lucii Dvořákové za roli Cindy a Samuelu Vackovi za roli Vendelína, čúz Kamile Rážové za výpravu.

2024 - Zpívej, směj se a vzpomínej... Účast na Tyjátr na hradě, Česká Lípa.
Bibliografie:
BEZOUŠKOVÁ, Simona: Krajské přehlídky činoherního divadla pro děti s postupem na POPELKU Rakovník 2008 - Nový Bor – Dospělí dětem. AS 2008, č. 4, s. 44.

BUREŠ, Ilja: Dospělí dětem v Novém Boru. AS 1998, č. 3, s. 19.

FRYDRYCH, Lukáš. Tyjátr na hradě 2024. Online. Divadelník.cz 3. 5. 2024. Dostupné z: https://divadelnik.cz/tyjatr-na-hrade-2024/ [cit. 20240508]

HULEC, Vladimír; STUCHLÍK, Jaroslav: Běsné dny Modrého kocoura. Amatérská scéna 2010, č. 2, s. 29 - 33.

JAKUBOVÁ, Veronika: Kandrdásek 2008. AS 2008, č. 2.

MICHÁLEK, Petr: Šesté Lounské divadlení. Amatérská scéna 2010, č. 2, s. 24 - 25.

MÍSTOPIS českého amatérského divadla, I. díl. Praha, IPOS-ARTAMA 2001, s. 146-148. Viz Text.

TEJKL, Josef: Modrý kocour letos dvoubarevný. AS 2008, č. 2.

Související Přehlídky

Související Ročníky přehlídek

Související Obrázky

Česká Lípa, Div. klub Jirásek a DKM, Filosofská historie, 1969
Česká Lípa, Div. klub mladých a Div. klub Jirásek, Radúz a Mahulena, 1970
Česká Lípa, Div. klub mladých, Tahanice o Terezku, 1997
Česká Lípa, Div. klub mladých, Ženichové, 1991
Česká Lípa, Divadelní klub mladých, Čapkoviny, CP Popelka Rakovník 2022
Česká Lípa, Divadelní klub mladých, Čapkoviny, CP Popelka Rakovník 2022
Česká Lípa, Divadelní klub mladých, Čapkoviny, CP Popelka Rakovník 2022
Česká Lípa, Divadelní klub mladých, Čapkoviny, CP Popelka Rakovník 2022
Česká Lípa, Divadelní klub mladých, Čapkoviny, CP Popelka Rakovník 2022
Česká Lípa, Divadelní klub mladých, Kluci od Mississippi, CP Popelka Rakovník 2019
Česká Lípa, Divadelní klub mladých, Kluci od Mississippi, CP Popelka Rakovník 2019
Česká Lípa, Divadelní klub mladých, Kluci od Mississippi, CP Popelka Rakovník 2019
Česká Lípa, Divadelní klub mladých, Kluci od Mississippi, Sokolovská čurda 2019
Česká Lípa, Divadelní klub mladých, Kluci od Mississippi, Sokolovská čurda 2019
Česká Lípa, Divadelní klub mladých, Kocourek Modroočko, Hrádecký divadelní podzim 2017
Česká Lípa, Divadelní klub mladých, Kocourek Modroočko, Hrádecký divadelní podzim 2017
Česká Lípa, Divadelní klub mladých, Kocourek Modroočko, KP Dospělí dětem Nový Bor 2017.
Česká Lípa, Divadelní klub mladých, Kocourek Modroočko, KP Dospělí dětem Nový Bor 2017.
Česká Lípa, Divadelní klub mladých, Kytice, 2010
Česká Lípa, Divadelní klub mladých, Kytice, 2010
Česká Lípa, Divadelní klub mladých, Škola základ života, KP Děčínská brána 2013
Česká Lípa, Divadelní klub mladých, Škola základ života, KP Děčínská brána 2013
Česká Lípa, Kulturní šum, Pojďte a poslyšte, CP Popelka Rakovník 2015
Česká Lípa, Kulturní šum, Pojďte a poslyšte, CP Popelka Rakovník 2015
Jiřičková, Marie, Česká Lípa, portrét
Jiřičková, Marie, Česká Lípa, v roli režisérky


Mapa působení souboru - DKM, Divadelní klub mladých při Obchodní akademii / Kulturní šum / Vyprodáno

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':
Jiřičková, Marie, Česká Lípa, portrét
Česká Lípa, Div. klub Jirásek a DKM, Filosofská historie, 1969
Česká Lípa, Div. klub mladých a Div. klub Jirásek, Radúz a Mahulena, 1970
Česká Lípa, Div. klub mladých, Ženichové, 1991
Česká Lípa, Divadelní klub mladých, Čapkoviny, CP Popelka Rakovník 2022
Česká Lípa, Divadelní klub mladých, Kytice, 2010
Česká Lípa, Divadelní klub mladých, Kytice, 2010
Česká Lípa, Divadelní klub mladých, Škola základ života, KP Děčínská brána 2013
Česká Lípa, Divadelní klub mladých, Škola základ života, KP Děčínská brána 2013
Česká Lípa, Kulturní šum, Pojďte a poslyšte, CP Popelka Rakovník 2015
Česká Lípa, Kulturní šum, Pojďte a poslyšte, CP Popelka Rakovník 2015
Česká Lípa, Divadelní klub mladých, Kocourek Modroočko, KP Dospělí dětem Nový Bor 2017.
Česká Lípa, Divadelní klub mladých, Kocourek Modroočko, KP Dospělí dětem Nový Bor 2017.
Česká Lípa, Divadelní klub mladých, Kocourek Modroočko, Hrádecký divadelní podzim 2017
Česká Lípa, Divadelní klub mladých, Kocourek Modroočko, Hrádecký divadelní podzim 2017
Česká Lípa, Divadelní klub mladých, Kluci od Mississippi, CP Popelka Rakovník 2019
Česká Lípa, Divadelní klub mladých, Kluci od Mississippi, CP Popelka Rakovník 2019
Česká Lípa, Divadelní klub mladých, Kluci od Mississippi, CP Popelka Rakovník 2019
Česká Lípa, Divadelní klub mladých, Kluci od Mississippi, Sokolovská čurda 2019
Česká Lípa, Divadelní klub mladých, Kluci od Mississippi, Sokolovská čurda 2019
Česká Lípa, Divadelní klub mladých, Čapkoviny, CP Popelka Rakovník 2022
Česká Lípa, Divadelní klub mladých, Čapkoviny, CP Popelka Rakovník 2022
Česká Lípa, Divadelní klub mladých, Čapkoviny, CP Popelka Rakovník 2022
Česká Lípa, Divadelní klub mladých, Čapkoviny, CP Popelka Rakovník 2022


(c) NIPOS, Databáze českého amatérského divadla.
Kontakt | GDPR - Ochrana osobních údajů | Prohlášení o přístupnosti
Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies, které jsou nezbytné pro jeho provoz, analýzu návštěvnosti a pro součásti webu využívajících tyto služby (např. společnostmi Google a Facebook). Cookies můžete zakázat nebo vymazat v nastavení svého prohlížeče.