Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Klicpera / Dalibor

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 188x
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 1913
Působení: 188x, ... 191x
Patrně v 80. letech 19 století Dramatický spolek Klicpera v Králově Poli počal se vzděláváním ochotnických divadelníků a dram. spolek Klicpera - plnil také divadelně-vzdělávací funkci a začínali v něm budoucí profesionální herci (DČD III, s. 181).


1913 z Divadla Bratrství v Králově Poli odešlo několik předních členů, kteří hrávali pod jménem Hudební kroužek Dalibor U Kocmanů v Třebízského ulici a také jako Ochotnický kroužek Klicpera.
Bibliografie:
DĚJINY českého divadla. Díl III. Praha, Academia 1977.

VE SLUŽBÁCH Thalie II. České divadlo ochotnické. Soubor dokladových statí. Liberec, V. Talík za spolupráce ÚMDOČ 1946, s. 164 (v kapitole věnované spolku Bratrství).

Související Obrázky

Brno-Královo Pole, Klicpera, Debora - plakát, 1873


Mapa působení souboru - Klicpera / Dalibor

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':
Brno-Královo Pole, Klicpera, Debora - plakát, 1873