Databáze českého amatérského divadla

Soubory: VIDLO

Stav: aktivní
Založení / první zpráva: 2000
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 2009
Působení: 200x
VIDLO – Vizovické ochotnické divadlo
2000 členové souboru založili občanské sdružení a přejmenovali soubor na VIDLO.

2000 premiéra hudební inscenace J. Brdečky Limonádový Joe, s níž později soubor hostoval mj. i v Divadle Bolka Polívky v Brně.


2001 - Vizovické ochotnické divadlo VIDLO o.s., Jiří Brdečka: Liomonádový Joe, účast na Hanáckém divadelním máji v Němčicích.
Od 2009 soubor opět působí při domě kultury Vizovice.


V současné době VIDLO připravuje novou hudební inscenaci LIMONÁDOVÝ JOE J. Brdečky, ve které hrají a zpívají dlouholetí členové souboru Jan Imrýšek, Vladimír Škabraha, Miroslav Hromádka, Zdeněk Kundera, Petr Stloukal, Irena Karásková, Zuzana Štalmachová, Alena Marvanová, Olga Dobiášová a nováčci Miroslav Kohoutek, Lucie Mitáčková, Karel Dvořáček, Martin Hála, Martin Kovář a další v režii Kateřiny Fitzové.
Děkujeme Městskému úřadu za finanční pomoc při realizaci inscenace a TJ Sokol Vizovice za poskytnutí jedinečného prostoru. První premiéra/26. května 2000, druhá premiéra 28. května 2000 v prostorách vizovické Sokolovny
Bibliografie:
ZAJÍC, Vladimír: Hanácký divadelní máj Němčice nad Hanou 2001 aneb Hledání krále Ječmínka. AS 2001, č. 3, s. 26-30.

Mapa působení souboru - VIDLO

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':