Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Hasiči

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1923
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 195x
Působení: 192x, 194x, 195x
1923 Jednota dobrovolných hasičů.
194x SDH Jánošík,
1948-1951 členové zaniklých tělocvičných jednot se spojili do jednoho souboru, iniciátory byli Jan Skřivánek a populární Miroslav Slavík.
Přešli pod záštitu Sboru dobrovolných hasičů.

1949 s úspěchem uvedli operetku K. Fořta a Em. Starého Z českých mlýnů, režíroval Mir. Slavík, který byl i představitelem hlavní role s náročným zpěvním partem - mlynářského krajánka Šebastiána Šafránka - oblíbený herec mnoha generací tu dosáhl vrcholu své ochotnické dráhy. Všestranný hudebník Jan Skřivánek se ujal nastudování a dirigování hudby i zpěvních partů s hudebním tělesem Fr. Pištěláka z Rousínova.

1951 Boh. Robeš po zkušenostech ze spolupráce s křenovickými ochotníky nastudoval i v Holubicích Moliѐrova Chudáka manžela.
Bibliografie:
MÍSTOPIS českého amatérského divadla, I. díl. Praha, IPOS-ARTAMA 2001, s. 235-236.

Související Organizace

Mapa působení souboru - Hasiči

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':