Databáze českého amatérského divadla

Soubory: ZUŠ Na Popelce, Taneční studio Light

Stav: aktivní
Založení / první zpráva: 1996
Působení: 200x, 201x
Praha-Košíře, umělecký soubor Taneční studio Light (TSL) vznikl při ZUŠ Na Popelce v r. 1996. Hlavní pedagožkou je MgA. Lenka Tretiagová. Hlavní činností studia je tanečně - dramatická výchova pro děti a dospívající mládež.

2006 - Francínek a Evelínka podle Polní víly Evelínky Františka Nepila, ved. Lenka Tretiagová. Účast na KP Otvírání a CP Dětská scéna.

2006 - Ronja, dcera loupežníka, režie Lenka Tretiagová a Štěpán Pácl, hudba Marek Doubrava, taneční divadlo na motivy románu Astrid Lindgrenové, premiéra v květnu 2006, divadlo Ponec, v hlavních rolích Štěpán Tretiag / Sebastián Vích, Ondřej Růžička / Kryštof Krása, Tereza Tretiagová / Michaela Taušová a Lenka Nahodilová Představení dětí a studentů Tanečního studia Light (6 - 18 let) vzniklo na základě spolupráce se školami a skanzeny v Norsku. Smyslem projektu byla osobní zkušenost pedagogů, dětí a studentů z Prahy, která jim umožnila inspirovat se skandinávskými projekty, jejichž cílem je tanec (a umění vůbec) dostat do škol jako součást povinného vzdělávání. Představení bylo nominováno na Národní přehlídku Dětská scéna v Trutnově (ale nehrálo se tam), opakovaně se hrálo jako interaktivní školní představení v divadle Ponec, reprezentovalo českou kulturu na Mezinárodních festivalech v Rumunsku a Srbsku.
2007 - Ronja, dcera loupežníka, ved. Lenka Tretiagová, Štěpán Pácl. Účast KP Otvírání.

2007 - Velké vyhlídky, režie a choreografie Lenka Tretiagová a Kateřina Feitová, hudba Marek Doubrava, taneční divadlo na motivy povídky Woodyho Allena, premiéra v červnu 2007, Nikolajka v Praze, v hlavních rolích Štěpán Tretiag, Tereza Tretiagová, Tomáš Staněk/David Králík, Sebastián Vích, Jiřina Krásová.Představení starších studentů Tanečního studia Light využilo humoru autora předlohy, talentu hudebního tvůrce Marka Doubravy a v žánru swingového muzikálu oslovilo především dospívající mládež. Představení bylo vybráno na Národní přehlídku Otevřeno v Kolíně a na Národní přehlídku studentských divadel v Bechyni, na Mezinárodní festivaly v Rumunsku, Srbsku a na Ukrajině, reprízovalo se jako interaktivní představení pro vyšší stupně škol v divadle Ponec a tamtéž v rámci festivalu Tanec dětem 2008. Představení bylo obnoveno pro festival ve Skotsku v roce 2012 a úspěšně se prezentovalo na mnoha dalších mezinárodních festivalech a v ČR v průběhu let 2012 až 2014.

2008 - Kdy víly přestávají čarovat, tanečně - divadelní představení na motivy povídky Zdeňka Šmída, premiéra v březnu 2008 v Eibenthalu v Banátu, v hlavních rolích Štěpán Tretiag a Hermína Havliček, režie a choreografie Lenka Tretiagová. Představení vzniklo v rámci projektu s krajanskými dětmi v horské vesnici Eibenthal v Rumunsku. Smyslem projektu bylo posílit sebevědomí dětí, jejich češtinu a vztah ke kořenům, ze kterých předci dětí pocházely. Představení bylo uvedeno na Mezinárodním festivalu TANEC PRAHA 2008 v divadle Ponec a v divadle Barka a na mnoha festivalech v Rumunsku.

2008 - Milá sedmi loupežníků, taneční představení inspirované básní Viktora Dyka. Inscenace vznikla během dvoutýdenního pobytu souboru v Ričce v Podkarpatské Rusi. V představení hráli děti souboru z Prahy a z Ukrajiny, inscenace byla nominovaná na festival v Koločavě, na Siněvirském jezeře a na Tanci Praha 2009. Režie a choreografie Lenka Tretiagová.


2010 - Forrest Carter (Škola Malého stromu): Zákon cesty, vedoucí dramatizace a režie Lenka Tretiagová, hudba Marie Borovková. Účast na NP Dětská scéna, Trutnov.

2011 - Lenka Tretiagová a studenti Tanečního studia Light: Krabat, legenda o učni Mistra čaroděje (lužickosrbská pohádka), vedoucí Lenka Tretiagová. Účast na KP Otvírání, Praha - ocenění Za působivé ztvárnění příběhu. Účast na NP Otevřeno, Kolín - host přehlídky - inspirativní představení.

2012 - Otfried Preussler – Lenka Tretiagová: Hodně malá čarodějnice, vedoucí Lenka Tretiagová. Účast na KP Otvírání, Praha - doporučení do širšího výběru pro účast na CP Dětská scéna. Účast na CP Dětská scéna, Svitavy.

2013 - Taneční studio Light, podle předlohy Reného Goscinnyho Malý Mikuláš – Lenka Tretiagová: Tátové a mámy musí tu být s námi, vedoucí Lenka Tretiagová. Účast na KP Otvírání, Praha - doporučení do širšího výběru na celostátní přehlídku Dětská scéna 2013. Účast na CP Dětská scéna, Svitavy.

2013 - Lenka Tretiagová podle Jeana Giona: Hlasy země. Režie Lenka Tretiagová, hudba Jan Čtvrtník, choreografie Renata Bártová, scéna Sebastián Vích a Michal Vodenka, kostýmy Tereza Tretiagová a Ondřej Lipovský. Premiéra 17. 12. 2013. Účast na 12. ročníku mezinárodního festivalu nového divadla Malá inventura v Praze.

2013 -Taneční studio Light, inscenace začínajících dětí: Strašidelná pravda. Účast na Duhové divadlo Písek.

2014 - Taneční studio Light, René Goscinny, Lenka Tretiagová: TÁTOVÉ A MÁMY MUSÍ TU BÝT S NÁMI. Účast na Činoherní klub uvádí, Praha (26.1.). Účast CP Otevřeno, Kolín - inspirativní program.

2014 - Taneční studio Light při ZUŠ Na Popelce, Zdeněk Šmíd – Lenka Tretiagová: Trpaslík byl lesa král, ved. Lenka Tretiagová. Účast na přehlídce DVD v pražském Disku, na KP Otvírání, Praha - doporučení k přímému postupu na celostátní přehlídku Dětská scéna 2014. Účast na CP Dětská scéna, Svitavy. Účast na CP Jiráskův Hronov.

2014 - Taneční studio Light, Lenka Tretiagová: Hlasy země, r. Lenka a Štěpán Tretiagovi. Účast na NP seniorského divadla, Miletín - nesoutěžní, soubor nesplňuje základní podmínku věkového složení, - ocenění souboru za přesvědčivé sdělení mezigeneračního tématu.

2015 - Taneční studio Light, autorská inscenace, inspirovaná členem souboru, indickým chlapcem Odzerem Stanzinem a jeho životním příběhem: JOLA, vedoucí Lenka Tretiagová. Účast na přehlídce DVD v pražském Disku, na DV v Jičíně, na KP Otvírání, Praha - doporučení k přímému postupu na CP Dětská scéna. Účast na CP Dětská scéna, Svitavy. Účast na CP JH. Účast na CP Popelka, Rakovník - host přehlídky. Účast na Přehlídce ke Světovému dni divadla pro děti a mládež, Praha 2016.

2015 - Taneční studio Light, Paul Groves: Pan Cecil Brum a jeho dům, vedoucí Lenka Tretiagová. Účast na přehlídce DVD v pražském Disku, na DV v Jičíně, na KP Otvírání, Praha - doporučení do širšího výběru na CP Dětská scéna. Účast na CP Dětská scéna, Svitavy. Účast na Přehlídce ke Světovému dni divadla pro děti a mládež, Praha 2016.

2016 - podle předlohy Pavla Šruta: Máslová Líza, vedoucí Lenka Tretiagová. Účast na KP Otvírání, Praha.

2016 - M. Kratochvíl, L. Tretiagová: Puntíkáři, pachatelé dobrých skutků, r. ved. Lenka Tretiagová. Účast na KP Otvírání, Praha. Účast na CP Dětská scéna, Svitavy. Účast na NP Jiráskův Hronov.

2017 - Střípky z putování Pitrýska; Děti lví srdce. Účast na KP Otvírání, Praha - doporučení do širšího výběru na CP Dětská scéna - obě inscenace.

2017 - podle knihy Putování za švestkovou vůní Ludvíka Aškenazyho: STŘÍPKY Z PUTOVÁNÍ PITRÝSKA. Účast na CP Dětská scéna, Svitavy.

2017 - Lenka Tretiagová: Děti lví srdce, r. Lenka Tretiagová; Lidovky „Light“ - vystoupení na náměstí. Účast na CP Jiráskův Hronov obě vystoupení.

2018 - Lenka Tretiagová podle předlohy Karla Poláčka: Bylo nás pět, r. Lenka Tretiagová. Premiéra 20. duben 2018. Doporučení k přímému postupu na CP Dětská scéna. Účast na CP Dětská scéna, Svitavy. Účast na CP Jiráskův Hronov. Účast na Přehlídce ke Světovému dni divadla pro děti a mládež, Praha 2019.

2018 - podle knihy Miloše Kratochvíla Duchaři Lenka Tretiagová: Dobrodružná četba paní učitelky Pipkové, vedoucí Lenka Tretiagová. Účast na KP Otvírání, Praha - doporučení do širšího výběru na CP Dětská scéna.

2018 - DIVSE. Účast na CP JH - doprovodný program.

2019 - Lenka Tretiagová podle hry Václava Havla „Zítra to spustíme“: REPUBLIKA NA NÁS ČEKÁ aneb KDE DOMOV MŮJ, r. Lenka Tretiagová. Účast na KP Divadelní tříska, Praha - doporučení na CP Popelka Rakovník. Účast na KP Stodůlecký píseček, Praha. Účast na Nučický Kahan. Účast na CP Popelka, Rakovník - nominace do programu Jiráskova Hronova 2020 - cena souboru za herectví a za inscenaci a Lence Tretiagové za autorskou úpravu a režii.

2019 - předloha Vladimír Neff: Hlásná trouba aneb S pravdou ven, vedoucí Lenka Tretiagová. Účast na KP Otvírání, Praha.

2019 - na motivy pohádky V. Neffa: Okolečko jinak. Účast na KP Otvírání, Praha - čestné uznání.

2019 - dramatizace povídky Ladislava Smoljaka Acylpyrínek Cyrda, doplněná o motivy z pověsti o blanických rytířích: Už je čas, bratře?, r. Lenka Tretiagová. Účast na KP Otvírání, Praha - doporučení do širšího výběru na CP Dětská scéna, Svitavy. Účast na CP Dětská scéna, Svitavy.
Bibliografie:
BRHELOVÁ, Eva. Vyladěná a rozezpívaná Dětská scéna v Trutnově. Amatérská scéna 2010, č. 4, s. 27 - 29.
Program přehlídky DS 2010.

EXNAROVÁ, Alena: Svitavy, Dětská scéna 2012 - Co den dal - Hodně malá čarodějnice. Deník Dětské scény, č. 2., str. 50 - 49, 10.6.2012. (viz Texty)

JIRSOVÁ, Zuzana: OTVÍRÁNÍ Praha 2012 - 31. března – 1. dubna - Hodně malá čarodějnice. Deník Dětské scény, č. 0., str. 3, 8.6.2012. (viz Texty)

NĚMEČKOVÁ, Elvíra: OTVÍRÁNÍ 2007, Ronja, dcera Loupežníka. Deník dětské scény 2007, č. 0.

OPLATEK, František: OTVÍRÁNÍ 26. – 27. BŘEZNA 2011 - Krabat, legenda o učni mistra čaroděje. Deník Dětské scény č. 0, 10. 6. 2011. (viz Texty)

PÁCL, Radvan: Neděle dramatické výchovy v Činoherním klubu. AS 20.1.2014-Dětské. (viz Texty)
http://www.amaterskascena.cz/cl-nedele-dramaticke-vychovy-v-cinohernim-klubu-140121130202?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_
campaign=newsletter

RICHTER, Luděk: Svitavy, Dětská scéna 2012 - Recenze - Hodně malá čarodějnice. Deník Dětské scény, č. 2., str. 50 - 51, 10.6.2012. (viz Texty)

TOTHOVÁ, Martina: Dětská scéna Trutnov, 17.-22.6.2006. AS 2006, č. 4, s. 16-24.

www stránky souboru - http://www.tanecnistudiolight.cz/

ZÁMEČNÍKOVÁ, Petra: OTVÍRÁNÍ 2006 - Deník dětské scény Trutnov 2006/0 (Internet)

Související Ročníky přehlídek

Související Obrázky

Bechyně, Nahlížení 2007, Praha-Košíře, TS Light, Nadějné vyhlídky
Praha 5, Taneční studio Light při ZUŠ, Už je čas, bratře?, CP Dětská scéna Svitavy 2019
Praha 5, Taneční studio Light při ZUŠ, Už je čas, bratře?, CP Dětská scéna Svitavy 2019
Praha 5, TS Light při ZUŠ, Tátové a mámy, musí tu být s námi, CP Dětská scéna Svitavy 2013
Praha 5, TS Light při ZUŠ, Tátové a mámy, musí tu být s námi, CP Dětská scéna Svitavy 2013
Praha 5, TS Light ZUŠ Na Popelce, Hodně malá čarodějnice, CP Dětská scéna Svitavy 2012
Praha 5, TS Light ZUŠ Na Popelce, Hodně malá čarodějnice, CP Dětská scéna Svitavy 2012
Praha 5, TS Light, ZUŠ Na Popelce, Trpaslík byl lesa král, CP Dětská scéna Svitavy 2014
Praha 5, TS Light, ZUŠ Na Popelce, Trpaslík byl lesa král, CP Jiráskův Hronov 2014
Praha 5, ZUŠ Na Popelce, Light, JOLA, CP Dětská scéna Svitavy 2015
Praha 5, ZUŠ Na Popelce, Light, JOLA, CP Dětská scéna Svitavy 2015
Praha 5, ZUŠ Na Popelce, Light, Pan Brum a jeho dům, CP Dětská scéna Svitavy 2015
Praha 5, ZUŠ Na Popelce, Light, Pan Brum a jeho dům, CP Dětská scéna Svitavy 2015
Praha 5, ZUŠ Na Popelce, Light, Puntíkáři, CP Jiráskův Hronov 2016
Praha 5, ZUŠ Na Popelce, Light, Puntíkáři, CP Jiráskův Hronov 2016
Praha 5, ZUŠ, Taneční studio Light, Bylo nás pět, CP Dětská scéna Svitavy 2018
Praha 5, ZUŠ, Taneční studio Light, Bylo nás pět, CP Dětská scéna Svitavy 2018
Praha, Light, Bylo nás pět, CP Jiráskův Hronov 2018
Praha, Light, Bylo nás pět, CP Jiráskův Hronov 2018
Praha, Light, Hlasy země, NP seniorského divadla Miletín 2014
Praha, Light, Jola, CP Popelka Rakovník 2015
Praha, Light, Jola, CP Popelka Rakovník 2015
Praha, Light, Republika na nás čeká, CP Popelka Rakovník 2019
Praha, Light, Republika na nás čeká, CP Popelka Rakovník 2019
Praha, Light, Tátové a mámy musí tu být s námi, CP Otevřeno Kolín 2014
Praha, Taneční studdio Light, Krabat, legenda o učni Mistra čaroděje, CP Otevřeno Kolín 2011
Praha, Taneční studio Light, Hlasy země, 2013
Praha, Taneční studio Light, Hlasy země, 2013
Praha, ZUŠ Na Popelce, Light, Děti lví srdce, CP Jiráskův Hronov 2017
Praha, ZUŠ Na Popelce, Light, Děti lví srdce, CP Jiráskův Hronov 2017
Praha, ZUŠ Na Popelce, Light, Jola, CP Jiráskův Hronov 2015
Praha, ZUŠ Na Popelce, Light, Jola, CP Jiráskův Hronov 2015
Praha-Košíře, ZUŠ Na Popelce, Francínek a Evelínka, 2006


Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':
Praha-Košíře, ZUŠ Na Popelce, Francínek a Evelínka, 2006
Bechyně, Nahlížení 2007, Praha-Košíře, TS Light, Nadějné vyhlídky
Praha, Taneční studdio Light, Krabat, legenda o učni Mistra čaroděje, CP Otevřeno Kolín 2011
Praha 5, TS Light ZUŠ Na Popelce, Hodně malá čarodějnice, CP Dětská scéna Svitavy 2012
Praha 5, TS Light ZUŠ Na Popelce, Hodně malá čarodějnice, CP Dětská scéna Svitavy 2012
Praha 5, TS Light při ZUŠ, Tátové a mámy, musí tu být s námi, CP Dětská scéna Svitavy 2013
Praha 5, TS Light při ZUŠ, Tátové a mámy, musí tu být s námi, CP Dětská scéna Svitavy 2013
Praha, Taneční studio Light, Hlasy země, 2013
Praha, Taneční studio Light, Hlasy země, 2013
Praha, Light, Hlasy země, NP seniorského divadla Miletín 2014
Praha, Light, Tátové a mámy musí tu být s námi, CP Otevřeno Kolín 2014
Praha 5, TS Light, ZUŠ Na Popelce, Trpaslík byl lesa král, CP Dětská scéna Svitavy 2014
Praha 5, TS Light, ZUŠ Na Popelce, Trpaslík byl lesa král, CP Jiráskův Hronov 2014
Praha, Light, Jola, CP Popelka Rakovník 2015
Praha, Light, Jola, CP Popelka Rakovník 2015
Praha 5, ZUŠ Na Popelce, Light, JOLA, CP Dětská scéna Svitavy 2015
Praha 5, ZUŠ Na Popelce, Light, JOLA, CP Dětská scéna Svitavy 2015
Praha, ZUŠ Na Popelce, Light, Jola, CP Jiráskův Hronov 2015
Praha, ZUŠ Na Popelce, Light, Jola, CP Jiráskův Hronov 2015
Praha 5, ZUŠ Na Popelce, Light, Pan Brum a jeho dům, CP Dětská scéna Svitavy 2015
Praha 5, ZUŠ Na Popelce, Light, Pan Brum a jeho dům, CP Dětská scéna Svitavy 2015
Praha 5, ZUŠ Na Popelce, Light, Puntíkáři, CP Jiráskův Hronov 2016
Praha 5, ZUŠ Na Popelce, Light, Puntíkáři, CP Jiráskův Hronov 2016
Praha, ZUŠ Na Popelce, Light, Děti lví srdce, CP Jiráskův Hronov 2017
Praha, ZUŠ Na Popelce, Light, Děti lví srdce, CP Jiráskův Hronov 2017
Praha, Light, Bylo nás pět, CP Jiráskův Hronov 2018
Praha, Light, Bylo nás pět, CP Jiráskův Hronov 2018
Praha 5, ZUŠ, Taneční studio Light, Bylo nás pět, CP Dětská scéna Svitavy 2018
Praha 5, ZUŠ, Taneční studio Light, Bylo nás pět, CP Dětská scéna Svitavy 2018
Praha 5, Taneční studio Light při ZUŠ, Už je čas, bratře?, CP Dětská scéna Svitavy 2019
Praha 5, Taneční studio Light při ZUŠ, Už je čas, bratře?, CP Dětská scéna Svitavy 2019
Praha, Light, Republika na nás čeká, CP Popelka Rakovník 2019
Praha, Light, Republika na nás čeká, CP Popelka Rakovník 2019