Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Sokol, LD

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1921
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 192x
Působení: 192x
1921 založeno LD Sokola na podnět J. Vimra, lakýrníka Škodových závodů, který kolem sebe seskupil několik členů jednoty - 13 mužů a 6 žen.
Hrálo na Alšově divadélku v neděli a ve svátek odpoledne. Loutky v ytvořil E. Fiala, F. Koeller, J.Šimic. Kostýmy šila R. Smíšková

Zisk byl schraňován na pořízení větší scény.
Bibliografie:
KNÍŽÁK,Milan: Encyklopedie výtvarníků loutového divadla v českých zemích a na Slovenskuod vystopovatelné m inulosti do roku 1950, praha 2005, s. 252, 843, 933
PLZEŇSKÉ loutkářství 1925. Almanach k sjezdu čs. loutkářů. Plzeň, LO Osvětového odboru 1925, s. 37.

SEZNAM LD Sokola, 1929–1930. Rkp. 9 s.
Archivy:
Praha, Národní archiv:
Sokol, ka 183. Kopie kART.

VALENTA, Jiří – JEDLIČKOVÁ, Juliana – ŽÁČKOVÁ, Eva: Soupis podání českých ochotnických divadelních spolků uložených ve Státním ústředním archivu v Praze 1856-1948. Bibliografická pomůcka pro Místopis českého amatérského divadla. Praha, IPOS-ARTAMA 2001-2002. Rkp. 223 s. kART, Praha, Národní archiv, DNM.

Související Osobnosti

Související Organizace

Související Pojmy

Mapa působení souboru - Sokol, LD

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':