Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Hasiči

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 190x
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 190x
Působení: 190x
1904 SDH nechal namalovat oponu (Vesna) od Ant. Procházky, rodáka z blízkých Vážan (1882-1945, malíř a ilustrátor, mj. člen Osmy aj.).

Hasiči se tedy patrně podíleli na divadelních aktivitách v obci.
(Tuto domněnku podporuje mj. fakt, že výtěžky z ochotnických představení ochotníci většinou podporovali nákupy vybavení pro hasiče, nebo Sbor dobrovolných hasičů sám - nebo pod svou hlavičkou - hrál divadlo, aby získal potřebné prostředky pro činnost. Pozn. red.)
Bibliografie:
INFORMACE pro MČAD HUDCOVÁ, Drahomíra: Historie ochotnického divadla v Moravských Prusích. Rkp. 3 s. 3 s. příloha.
Archivy:
M Vyškov:
Opona Ant. Procházky (Vesna), 1904, umístěna v expozici (H 21633): olej na plátně, na strništi tancují děti kolem ověnčené královničky, vlevo muž s kosou, dvě ženy s čepákem a sotůrkem, vpravo dvojspřeží hnědáků se sedlákem, v pozadí obec Moravské Prusy s kostelíkem. Rozměry 234x375 cm.

Související Organizace

Mapa působení souboru - Hasiči

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':