Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Školní soubor

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1984
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 199x
Působení: 198x, 199x
1984 založen Divadelní soubor Základní školy.
Do 90. let 20. století jediný dětský vesnický soubor v okrese. 30 členů, žáků ZŠ. Hráli pohádky pro nejmenší, spolupracovali s úpickým Blahováčkem.

V 90. letech 19. století opět ustaven Spolek divadelních ochotníků.
"K obnovení ochotnického divadelního souboru již nedošlo, ale spolek si dal za cíl podporu dětského divadelního kroužku při Základní škole v Batňovicích, kde má dětské divadlo dlouholetou tradici a na rozdíl od původního Spolku divadelních ochotníků tato tradice přežila i osmdesátá a devadesátá léta."
(Viz SDO / Texty)
Bibliografie:
RÝGROVÁ, Zina: Amatérské divadlo jako specifická kulturní aktivita ve volném čase.(Se zvláštním zaměřením na okres Trutnov.) Diplomová práce na katedře teorie a řízení kultury FF UK. Praha 1989. 140 s. (Kap. mj. Současné amatérské divadlo v ČSR. Amatérské divadlo v okrese Trutnov.)

Mapa působení souboru - Školní soubor

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':