Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Dětské divadelní studio

Stav: aktivní
Založení / první zpráva: 1992
Působení: 199x, 200x, 201x
V sezoně 1992-1993 bylo založeno Dětské divadelní studio Labyrint tehdejším ředitelem K. Křížem při divadle Labyrint, přímým pokračovatelem DDS - Dětské divadelní studio.

"Dětské divadelní studio Prahy 5 (DDS) je kulturně-výchovný program pro děti a mládež od šesti do dvaceti let.
Tento dlouhodobý projekt realizují herci pražských divadel a studenti DAMU. Jeho cílem je výchovná práce s dětmi, probuzení jejich aktivity v době převážně pasivně přijímané kultury, probouzení fantazie, hravosti, přirozené dětské kreativity a hledání způsobů komunikace prostřednictvím tvorby."

První dětské představení Co mám rád, Cesty.
1994 2 skupiny (představení Hrát si, sestavené z díla bratří Čapků). Postupně cca 60 dětí ve věku 6-18 let.
1995 nejstarší skupina uvedla hru Listování Starým zákonem, zdramatizovaný začátek Bible.
1996 pohádka Dvě Rozárky z pera 13leté Jany Böhmové.
1997 společný projekt s prof. herci Labyrintu Jsme jací jsme na motivy veršů J. Prevérta.
1992 –1998 DDS uvedlo více než dvě desítky premiér v divadle Labyrint.
1998 zavřeno divadlo Labyrint, soubor hrál nějaký čas v divadle Lávka (muzikál Sněhurka).
"Po zrušení divadla přešlo pod správu nadace Umění pro zdraví ( předseda správní rady Doc.MuDr.Martin Bojar CSc., ředitelka nadace Jana Kocurová) a stalo se její součástí pod názvem Dětské divadelní studio Prahy 5."

1998 –1999 DDS se účastnilo Šrámkovy Sobotky.

Pomocí Magistrátu a nadace Umění pro zdraví rekonstrukce prostor ve Švédské ulici 35.
Od 1999 spolupráce s Divadlem v Celetné, CD 94, vystoupení též v Památníku písemnictví a na studiové scéně Div. na Vinohradech, pro děti v diagnostických ústavech.
Práce ve skupinách podle věku,
2002 skupina A Šípková Růženka (Hrubín, A. Pospíšilová), B Příběhy Starého zákona (A. Andres a kol.), C Dívčí válka (Vodseďálek, Kopecký), D Malý sluha dvou pánů (Goldoni, Z. Palusga), E Minikomedie (Cami), vedoucí M. Pospíšilová.

"Po rekonstrukci Švandova divadla jeho ředitel p. Daniel Hrbek zařadil DDS do koncepce divadla tak, že zde má stálou scénu pro uvádění svých představení. Tak se DDS opět vrátilo tam, kde vzniklo.
22. února 2003 proběhl ve Švandově divadle festival k desátému výročí DDS a od té doby uvedlo na této scéně DDS více než 12 premiér."
"Od roku 2003 DDS spolupracuje s dětským oddělením Městské knihovny Praha 5, pro které připravuje pravidelně "Hravá čtení".
V květnu 2005 se DDS zúčastnilo festivalu Mezi ploty v Praze a v Dobřanech u Plzně s představeními Chtěl bych svítit lidstvu dál... (divadelní koláž z básní a textů J. Nerudy, zdramatizovala M.Pospíšilová, premiéra: 26.11. 2004)
a Stranou stran (Na sebe si hraje: Skupina DDS Migréna. Skupina Migréna se tímto představením loučí, maturuje,
rozpadá.).
2004 též insc. Mudrochové, pohádka, napsal Zdeněk Palusga
hraje si skupina Hamaverky.
Naše Sněhurka - Pohádkový muzikál Jiřího Cerhy na motivy pohádky Františka Hrubína. Hraje si a zpívá skupina Středňáčci.

2013 - LÁSKA NÁS K LÁSCE STVOŘILA (divadelní koláž z veršů a básní Jacquase Préverta a Fráni Šrámka). Účast na Šrámkova Sobotka.

Související Texty

Související Pojmy

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':