Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Dělnická tělocvičná jednota / Federace Dělnická tělocvičná jednota / Jednota proletářské tělovýchovy

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1919
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 1938
Působení: 192x, 193x
1919 založena Dělnická tělocvičná jednota, kromě sportovní činnosti měla divadelní kroužek.

1921 byla na přání většiny členů změněna na Federaci DTJ a později přejmenována na Jednotu proletářské tělovýchovy, která působila v obci do 1938 a pod její hlavičkou byla pořádána některá divadelní představení.

1936 - 28. října - společně JPT, Sbor dobrovol. hasičů a Sport. klub uspořádaly velkou oslavu, na ní uvedena hra Karla Čapka, báseň J. V. Sládka Dražba aj.
Ve 30. letech na divadelních představeních spolupracovaly místní spolky v jednom ochotnickém souboru, často proto nelze jednotlivé hry připsat konkrétnímu spolku.
Bibliografie:
MÍSTOPIS českého amatérského divadla, II. díl. Praha, IPOS ARTAMA 2002, s. 642.

PRŮŠA, Radomír: Soubor informací o amatérských divadelních souborech v okrese Praha-východ. Rkp. pro MČAD 1998. Viz Místa/Okresy/Praha-východ/Texty.

VĚTRUŠICE. Ed. Markéta Vysloužilová. OÚ Větrušice v nakl. Maroli, 2005, s. 67-80.

Mapa působení souboru - Dělnická tělocvičná jednota / Federace Dělnická tělocvičná jednota / Jednota proletářské tělovýchovy

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':