Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Hades

Stav: aktivní
Založení / první zpráva: 1992
Působení: 199x, 200x
HUDEBNĚ-DRAMATICKÉ STUDIO
Toto herecké studio působí v Městském kulturním středisku Havířov od září 1992. Poslání tohoto "souboru" je především poskytovat mladým adeptům od 15 let (výjimečně od 9.třídy ZŠ) základní vědomosti a praktické dovednosti v oblasti herecké tvorby, včetně zásad pohybové průpravy herce.
V posledních 6.- 7. letech se tato činnost rozšířila na přípravu adeptek modelingu (jevištní projev!) - jde tedy v podstatě o divadelní výchovu. Těžiště dramaturgie spočívá v nácviku básní, monologů, dialogů a kratších scének. Většina členů studia se vzdělává také v sólovém zpěvu a hře na klavír, takže bylo možno od prvních let rozšířit hereckou průpravu i v oblasti syntetického divadla (pohádky "Kocour v botách" /1991/, "Pop-elka" /1994/ a "Sůl nad zlato" /2000/ . Posláním "souboru" není produkce divadelních představení. Poslední premiérou v dubnu 2003 byla dramatizace andersenovy pohádky "Císařovy nové šaty". Všechny tyto dramatizace a úpravy včetně dalších scének autorsky připravuje vedoucí studia Mgr. J. Neuwirth. Každá premiéra byla určena široké veřejnosti, veškeré hry a herecké akademie shlédli mimo jiné žáci mateřských škol a 1. stupeň ZŠ. Organizaci zjišťovala ZUŠ na ul. Vrchlického. Dle potřeby jsou k činnosti HaDeSu přizváni i někdejší členové souboru.

Nejúspěšnější absolventi studia :
1. Robert Musialek (Ostrava), který rovnou po absolvování HaDeS byl přijat na JAMU Brno, kde absolvoval muzikálové herectví (1996)
2. Simona Pavelková absolvovala hudebně-dramatické oddělení na konzervatoři Leoše Janáčka Ostrava (1997)
3. Patricia Glinská - nyní konzervatoř Ostrava (2001)

Nejúspěšnější dívky v modelingu :
1. I. vicemis "Reneta"1998 - Romana Frkalová
2. finalistka MISS Morava a ČR 1996-1997 - Petra Havlasová
3. vítězka MISS Reneta 1995 - Andrea Scibranyiová
(Podtrhuji, že všechny modelky předvedly v tzv. volné disciplíně herecký monolog "Manon Lescaut" a "My Fair Lady".)
4. úspěšnou finalistkou soutěže MISS Reneta v r. 2002 a MISS Horal Špindlerův Mlýn byla Veronika Bukowská

Pro tuto činnost je rovněž důležité pořizování fotografií (Marcela Kolářová) a filmových záznamů (Císařovy nové šaty - David Wigner)

Mapa působení souboru - Hades

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':