Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Větrák, MJF

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1958
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 196x
Dětrák, divadelní kroužek MJF - mladých vedl Josef Hruška ( známý červenokostelecký ochotník, nositel mnoha cen a odznaku Zlatý Tyl, pozn. ), který také přiváděl nové mladé tváře do souboru dospělých.
„Pan Hruška nám mladým předával zkušenosti jak teoretické, tak i praktické přímo na jevišti. Byli jsme nadšeni, milovali jsme divadlo, a tak jsme založili divadlo s mladými pod názvem VĚTRÁK. Zkoušeli jsme drobné scénky z kterých jsme vytvořili celovečerní pásmo. Vystupovali jsme na různých akcích pořádaných městem, organizacemi apod.,vždy s entuziasmem a láskou k divadlu.“ (Lída Janouchová, herečka červenokosteůleckých souborů)
Bibliografie:
BROŽ, Jan: Heslo Lída Janouchová pro DČAD, červen 2011.

Mapa působení souboru - Větrák, MJF

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':