Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Sdružení Roztoč, též LD / TK Po špičkách / TS Na patě / Roztoč dramaťák Sdružení / Jen tak na svačinku

Stav: aktivní
Založení / první zpráva: 1997
Působení: 199x, 200x, 201x
Od pol. 90. let 20. stol. o. s. Roztoč, div. programy pro děti a mládež, iniciátorem uč. dramatické výchovy J. Tichá. Sdružení Roztoč je dobrovolné zájmové sdružení dětí a dospělých. Prostřednictvím pravidelných kroužků, víkendových dílen a kulturních akcí.

2006 - Hádanky Bublinky, choreografie Zuzana Kučerová. Účast na CP Varnsdorf. Účast Podzimní fantazie.

2007 - Balada o Bobíkovi. Účast KP Pražský Tajtrlík.

2010 (informace z web. str. o. s. Roztoč 30. 6. 2011):
V rámci o. s. Roztoč pracují dramatické kroužky:
Pimprlata - kroužek vede děti ke spolupráci, soustředění a vzájemnému vnímání. Věnuje se říkadlům, básničkám, písničkám, lidovým hrám, rytmu a jednoduchému loutkovému divadlu. Je určen dětem od 3 do 7 let a probíhá v ateliéru Roztoky. Lektoři: Magdaléna Marková a David Šiktanc.

Dramaťák - kroužek je určen dětem od 7 do 15 let, koná se v ateliéru Roztoky. Lektoři: Magdaléna Marková a David Šiktanc.
Činnost kurzu je zaměřena na práci s příběhem ze života či z literatury, s reálným či fiktivním tématem, který je nakonec převeden do divadelního tvaru. Zájemci tak lehce nakouknou do zákulisí divadelního umění.

TK Po špičkách - existuje cca od r. 2001. Tanečnice jsou mladé, menší, nejmenší… Náplní kroužku je především koordinace a uvědomění si těla, rytmická cvičení, základy pohybové a taneční výchovy, základy lidových tanců, pohybové hry a improvizace. U dětí se podporuje správné držení těla, cit pro rytmus, představivost a tvořivost, orientace v prostoru a ve skupině, znalost lidových písní a zvyků spojených s tancem. Nechybí základy pohybových a tanečních technik. Lektor: Zuzana Smugalová.

2011 - Po špičkách, Snění jenom jako, vedoucí Zuzana Smugalová. Účast na NP Otevřeno, Kolín.

2011 - TK Po špičkách, Barevná hra; Proč padají hvězdy. Účast na KP Dětská scéna, Stochov.

2012 - Taneční soubor Na patě Kralupy nad Vltavou při Sdružení Roztoč Roztoky u Prahy jako umělecký soubor Tanečního kroužku Po špičkách první rok: Pod kloboukem. Účast na CP Otevřeno Kolín.

2014 - taneční soubor Po špičkách, autorské představení: Konektivita, pod vedením Zuzany Kučerové. Účast na KP Dětská scéna, Louny - doporučení do širšího výběru na celostátní přehlídku Dětská scéna Svitavy.

2014 - taneční soubor Po špičkách, Svět víl, vedoucí Zuzana Kučerová (autorská choreografie na motivy německé pověsti však bylo již lektorským sborem vnímáno jako představení čistě taneční, které nám nepříslušelo hodnotit). Účast na KP Dětská scéna, Louny.

2016 - Po špičkách, Galina Miklíková: Kdo už spí, vedoucí Zuzana Smugalová. Účast na KP Dětská scéna, Nové Strašecí.

2016 - Roztoč dramaťák, podle Pavla Šruta: Život lichožroutů, vedoucí Dorota Tichá a Adam Krátký. Účast na KP Dětská scéna, Nové Strašecí - doporučení do širšího výběru celostátní přehlídky Dětská scéna Svitavy.

2017 - Roztoč dramaťák, Lichožrouti. Účast na KP Otvírání, Praha - doporučení do širšího výběru na CP Dětská scéna.

2017 - Po špičkách, na Vivaldiho Podzim ze symfonie Čtvero ročních období: Mezi židlemi, choreografie Zuzana Smugalová. Účast na CP Otevřeno, Kolín - doporučení na Tanec, tanec v Jablonci nad Nisou. Účast na CP Jiráskův Hronov - BLOK Tanec, tanec… a pantomima.

2018 - divadlo Jen tak na svačinku, Roald Dahl: Čarodějnice, vedoucí Adam a Dorka Krátkých. Účast na KP Otvírání, Praha.
Bibliografie:
FILCÍK, Štěpán: Loutkářská nadílka 2007 aneb Co přinesly krajské přehlídky. 3. Pražský Tajtrlík. AS 2007, č. 3, s. 64.

Internet: http://www.scenicky-tanec.cz/

MÍSTOPIS českého amatérského divadla, II. díl. Praha, IPOS-ARTAMA 2002, s. 405-406.

WEBOVÉ stránky o. s. Roztoč:
http://www.roztoc.cz/nase-cinnost/krouzky-a-kurzy/pro-deti/dramaticke/
(30. 6. 2011)

ZBORNÍK, František: STOCHOV 9. – 10. DUBNA 2011 - Barevná hra; Proč padají hvězdy. Deník Dětské scény č. 0, 10. 6. 2011. (viz Texty)

Související Osobnosti

Související www odkazy

Související Obrázky

Roztoky u Prahy, Roztoč, Masopust
Roztoky u Prahy, TS Na patě, Pod kloboukem, CP Otevřeno Kolín 2012
Roztoky, Bez slovníku, Sdružení Roztoč,  Journeys


Mapa působení souboru - Sdružení Roztoč, též LD / TK Po špičkách / TS Na patě / Roztoč dramaťák Sdružení / Jen tak na svačinku

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':
Roztoky u Prahy, Roztoč, Masopust
Roztoky, Bez slovníku, Sdružení Roztoč,  Journeys
Roztoky u Prahy, TS Na patě, Pod kloboukem, CP Otevřeno Kolín 2012