Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Aeskulap

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 198x
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 1984
Působení: 198x
V první polovině 80. let 20. století studentský divadelní soubor Aeskulap, působil při SSM lékařské fakulty (každý soubor musel mít v té době svého oficiálního zřizovatele),
založila studentka lékařské fakulty Eva Nováková, členem a režisérem Milan Kostínek.
Základnou souboru se stal suterén Koleje 5. května ve Slavíkově ulici.
Záměr inscenovat hru Milana Calábka Zavraždění svaté Celestýny, kuplířky z města Salamanky, vydanou Dilií, nevyšel. Zhruba nazkoušený seškrtaný text byl předložen ke schválení, byl však "zamítnut "angažovaným" vedením SSM Lékařské fakulty, s odůvodněním, že Calábek není prověřený, text pochází z roku 1969, a že paroduje praktiky StB. Ztráta času, rozladění." (Kostínek).

1984 "chudý muzikál" nazvaný Biomasa, vycházející ze hry Zdeňka Kaloče Holátka, úprava a režie Milan Kostínek, hudba Janu Tlačbaba, skladatel a klávesista, spolupráce na režii i celkové aranži Milena Machová (hlavně práce s herci) a Jan Schmidt, jehož dílem bylo tvůrčí osvětlení i snímání hlasu i zpěvu mikrofony nad jevištěm. Muzikál se hrál (na klavírní hudbu ze záznamu - Jan Tlačbaba) během léta 1984 pro chmelové brigádníky Rakovnicka, venku i v sokolovnách.
Bibliografie:
KOSTÍNEK, Milan: Informace pro DČAD, září 2011.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':