Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Ochotníci

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 192x
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 192x
Působení: 192x
Ve 20. letech v Josefově Dole působili ochotníci, kteří se zúčastnili velké společné inscenace v zámeckém parku.
Bližší informace o souboru zatím nemáme. (Sokol?)

1922 v josefodolském zámeckém parku byla provedena společná inscenace “kosmonoské, debřské, josefodolské, mladoboleslavské a bradlecké divadelní elity”, scéna a r. Jiří Kroha, na představení byl vypraven zvláštní vlak z Prahy.
Hrála se historická hra Arnošta Dvořáka Husité, kterou autor pro tuto příležitost přepracoval a spolu s výtvarníkem J. Krohou koncipoval jako velkorysé slavnostní představení s účastí 800 herců, 40 jezdců a 25 vozů, vojenská posádka z Mladé Boleslavi. Hudba J. Weinberger.
Hlavním organizátorem představení byl Dramatický odbor Strany čs. socialistů z Kosmonos.
Bibliografie:
CESTY českého amatérského divadla. Vývojové tendence. Zprac. Jan Císař a kol. Praha, IPOS-ARTAMA 1998, s. 132, 393; obr. s. 132: Plenérová inscenace hry Arnošta Dvořáka Husité - průvod Sirotků s mrtvým Žižkou. Dramatický odbor Strany čs. socialistů v Kosmonosech hru realizoval v zámeckém parku v Josefodole u Mladé Boleslavi, r. J. Kroha, 23. června 1922.

MÍSTOPIS českého amatérského divadla, I. díl. Praha, IPOS-ARTAMA 2001, s. 338-339.

Mapa působení souboru - Ochotníci

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':