Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Sluníčko, DRS ZŠ

Stav: aktivní
Založení / první zpráva: 1978
Působení: 198x, 199x, 200x
Černice, RS Sluníčko ZDŠ, vedoucí Alena Dvořáková, Helena Holá, dětský recitační a divadelní soubor Sluníčko působil na Základní devítileté škole Plzeň-Černice od roku 1978.
Uměl. vedoucí Sluníčka byla A. Dvořáková, soubor zkoušel u ní v bytě a hrál např. v Lidovém domě v Černicích a v Kulturním domě Šeříková ul. v Plzni.

1981 - František Halas: Ladění, scénář a režie A. Dvořáková.

1981 - Sluníčko ZDŠ, ved. Alena Dvořáková, František Halas: DO USÍNÁNÍ (pásmo sestavila Alena Dvořáková. Účast na NP dětská recitace, Mělník.

1982 - A. S. Puškin (v překladu Petra Křičky): POHÁDKA O CARU SALTÁNOVI, O JEHO SYNU, SLAVNÉM MOHUTNÉM BOHATÝRU VÍTU SALTÁNOVIČI A O ČAROKRÁSNÉ CAREVNĚ LABUTI, scénář a režie: Alena Dvořáková. Účast na NP dětská recitace, Mělník.

1990 - Josef Brukner: KLÍČ OD KRÁLOVSTVÍ (pásmo sestavila Helena Holá), ved. Helena Holá. Účast na NP dětská recitace, Mělník.

------

Dále dětský soubor vedla Renata Vordová.

1998 - Plzeň–Černice, Sluníčko Obecná škola ZŠ, ved. Renata Vordová, R/ Ivan Martin Jirous: Magor dětem, sestavila a r. Renata Vordová.

2000 - Černice Plzeň, Sluníčko, ZŠ (ved. Renata Vordová), Ze života plameňáků. Předloha: Horacio Quiroga: Pohádky z pralesa (SNDK, Praha 1960).
Bibliografie:
MACHKOVÁ, Eva: Mělník 1990. Národní přehlídka recitátorů a recitačních kolektivů 4.–6. května. AS 1990, č. 8, s. 2–3.

Programy NP dětských recitačních kolektivů v Mělníce.

ŠIKOVÁ, Hana: POdklad pro heslo. Rkp. 2006.

Mapa působení souboru - Sluníčko, DRS ZŠ

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':