Databáze českého amatérského divadla

Texty: Hořovice, Malá scéna, LD - Kterak hloupá Káča k rozumu přišla, účast Skupovy Strakonice, J. Ipser v Loutkáři 2008, č. 3

LS Malá scéna, Hořovice: Jaroslav Pelikán - Kterak hloupá Káča k rozumu přišla
Zkrácenou verzi pohádky na motivy lidových povídaček pro loutkové divadlo upravil Jaroslav Pelikán, který to rovněž režíroval. Pokus o loutkovou hru, ale má mnoho slov a námětů na několik pohádek. Snaha o humor většinou slovní. Marionety, kukátko. Hospoda: stůl, židle, zrcadlo, výčepní pult i s pípou, který překáží příchodům a odchodům loutek, vše namačkáno tak, že loutky nemohou ani hrát. Pivo stejně nenatočí. Při příletu loupežníka a čarodějnice mohla být legrace, při vyplácení čerta další. Peklo vypadá dobře, ale nevyužili ho. Chtělo by to více přemýšlet jak o textu, tak o akcích pro loutky. Škoda. Ale dobře to dopadlo, zlo bylo potrestáno, dobro zvítězilo.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':