Databáze českého amatérského divadla

Texty: BRŮČEK, Josef: Dačické kejklování na jihu Čech podeváté - Zápisník rozmarného Pařížana. Amatérská scéna 2009, č. 2, s. 23. - 25.

DK Českokrumlovská scéna Český Krumlov, Jean Claude Carriere: Zápisník rozmarného Pařížana. Režie Zdeněk Pošíval, cena Jaroslavu Kubešovi za roli Jean-Jacqusa.
Inscenaci o předstíraném nedorozumění nejspíše bývalých milenců chyběla opravdovost jednání na jevišti. Symbol kácející (potácející?) se Eiffelovky a kolem ní poletujících amorků, který je dominantou scény, nebyl inscenací dotknut. Přednáška přírodovědce Desmonda Morrise znějící mezi jednotlivými obrazy se sice dotýkala člověka a jeho sexuality, ale s tématem představení nesouvisela. Tomu nepomohla ani dvě děvčata v bílém, která přednášku pantomimicky ilustrovala. Jako by velmi dobrým hercům nebyla režií dána příležitost divákovi říci, o co v představení vlastně šlo.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':