Databáze českého amatérského divadla

Texty: FELZMANN, Rudolf: Dramaturgická pestrost v Lomnici nad Popelkou - Uděláte mně to znova? Amatérská scéna 2009, č. 2, s. 33 - 34.

Soutěžní část přehlídky uzavřel Divadelní soubor PODIO ze Semil. Komedie francouzského scénáristy a dramatika Laurenta Ruguiera Uděláte mně to znova? je spíše sledem kabaretních čísel z ordinace plastického chirurga, kde se ženy různého věku pokoušejí změnit svou tvář i tělesné tvary. Jednotlivé výstupy se vrství lineárně, kterákoli sekvence může být vypuštěna, cokoli může být vloženo a vše může kdykoli skončit či pokračovat. Kladem inscenace je, že přes všechnu možnou dvojsmyslnost i otevřenou erotičnost herci nesklouzli do demonstrativního polopatismu a pokoušeli se přehlcenému textu dát podobu konverzačky. Pět žen spolu s roztomilým doktorem méně náročného diváka pobavilo, nás může mrzet, že tak dobrý herecký potenciál nenašel uplatnění na kvalitnějším textu.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':